Sú tehotenské kalkulačky spoľahlivé?

pupavienocka
24. apr 2013

Pýtam sa kvôli tomu, lebo by som chcela vedieť , že či ženskí doktori rátajú vek plodu podľa dátumu poslednej menštruácie, to znamená, takým istým spôsobom, podľa akého sa riadi aj tehotenská. kalkulačka, alebo sa riadia aj podľa niečoho iného. Lebo minulý týždeň som bola podľa tehotenskej kalkulačky na zač. siedmeho týždňa, aj keď doktorka mi sama ešte nechcela povedať, že v ktorom som týždni, a jedná sa o to, že na plode ešte nevidela srdiečko, no povedala mi, že na to je ešte vraj zavčasu, no nechala ma doma, lebo som sa trochu špinila a užívam utrogestan na podporu tehotnosti. Tak ja už neviem, čo si myslieť. 😖

brumka
24. apr 2013

ahoj gynekologovia rataju tehotenstvo, podla kalkulacky cize od poslednej MS a potom podla sona ale viac menej sa stale drzia od datumu poslednej menstruacie

krasneleto
24. apr 2013

spolahlive v podstate su.. ale vychadzaju "len" podla poslednej MS, a k ovulke a oplodneniu nemuselo prist v strede cyklu ale aj na konci , preto lekari casto pockaju na velkost plodu a srdiecko a vtedy povedia, ktory tt to je :D

nevestickaaaa
24. apr 2013

počítajú to rovnako, čiže od prvého dňa poslednej menštruácie, ALE väčšinou sa riadia až ukončeným týždňom. T.j. keď si napr. 10tt+3, tak si už v podstate v 11tom týždni, ale lekár zväčša povie, že si v 10tom. Keď ukončíš 10ty týždeň, tak až potom si v 11tom 🙂

miku1
24. apr 2013

Bežne sa tehotenstvo ráta od poslednej MS, čiže tak ako ti ukáže tehotenská kalkulačka. Jedine, že by si mala rôzne výkyvy pri MS, vtedy sa lekár riadi skôr podľa sona a vývoja bábätka. Takže pokiaľ si mala pravidelnú MS tak ti kalkulačka ukáže správny týždeň.

effkaa
24. apr 2013

vychadzaju z terminu menstruacie. Ja som mala velky problem, pretoze 2 tyzdne po ms som bola este len na operacii, plod bol o 2 tyzdne mensi a na kazdom uzv a vysetreni som musela dookola omielat, ze ten predpokladany termin to nemoze byt. No na druhu stranu opatrnosti nie je nikdy dost. Termin porodu som mala od 3.1. az po 16.1. Nakoniec som rodila 9.1. Boli uz obavy, ze ak by bol ten prvy termin spravny, ze uz tyzden prenasam... no.. vsetko dobre dopadlo a to je podstatne 🙂

slniecko77
24. apr 2013

Lekar tehotenstvo vypocitava podla gravimetra, k prvemu dnu poslednej menštruácie pridas 7 dní, odpocitas 3 mesiace a to by mal byt predpokladaný termín pôrodu (ale na nete najdes mnozstvo tehotenskych kalkulaciek, ktore termin porodu vypocitaju to za teba 😉 ). To je urceny prvy predpokladany termin porodu. Na sone v 12tt (kedy sa robi NT screening) by sa mal urcit najpravdepodobnejsi (vraj najpresnejsi) termin porodu, podla merani dietatka.
Tehotenstvo trvá 280 dni plus / minus 14 dni. Takze 10 lunarnych mesiacov (lunarny mesiac ma 28 dni). Ale len 5% deti sa narodi v planovany termin 🙂

euka210
24. apr 2013

su spolahlive, len figel je v tom, ze kalkulacka Ti napise uz prebiehajuci tyzden, tj. ja som v 12., ale podla lekarky by som bola napr. 11t+4dni napr. Lekari pocitaju uz skonceny tyzden.

trish31
24. apr 2013

Pokial mas pravidelnu ms,tak spolahlive su.Mne zhodne s lekarom vyratali aj tyzdne aj termin porodu cca...A ako sa uz pisalo,lekari poitaju skonceny tyzden,ja som teraz 13.tt ale podla lekara som 12 plus 3....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre