Stop fajčeniu v tehotenstve

pikulinka
17. jan 2023

Caute, otazocka.
Som v piatom tt. Včera som sa dozvedela, ze som v tom. Som fajciarka. Vyfajcim tak krabicku denne. Od vcera vecera som si nezapalila a dnes mam abstak. Viete mi poradit ako je to s fajcenim ? Niekde som citala, ze prestat zo dna na den tiez nieje dobre. Viete dat radu, alebo typ ako nato? Respetive, ci sa mozu fajcit aj beznikotinove vapy? Ako najradsej by som si uz vobec nezapalila, ale abstak mam mega 🤐

natall113
17. jan 2023

Ja som takto prestala v auguste keď som zistila, že som tehotná "abstak" som mala tri dni alebo teda skôr takú chuť zapáliť si. Zjedla som tri krabičky toffife za tie tri dni 😀 a stále som niečo robila, chodila som na miesta kde sa nefajčí napr v nákupnom centre som sa motala 3 hodiny aj keď som nic nechcela.

diaszoky
17. jan 2023

@pikulinka praveze u mna platilo ak som zacinala po menej fajcit nikdy to nefungoválo

simonka15513
17. jan 2023

@pikulinka pri prvom som si sem tam zapalila a pri druhom mi bolo od zaciatku zle 😀 takze mi to vobec nechyba

anjelicek26
17. jan 2023

Ano mozes prestat zo dna na den. Babatko do 8ho tyzdna nie je napojene na tvoj krvny obeh, tvoj abstak nepociti... abstak prejde, mas tu najlepsiu motivaciu. Kup si nieco na dzobanie - oriesky, slnecnicove ci tekvicove semienka a maj to furt po ruke... Drzkaj sa, zvladnes to.

pikulinka
autor
17. jan 2023

@anjelicek26 Dakujem pekne 🙂 prave sedim v praci, placem a vyjedam orechy a cucoriedky 😖

lyci
17. jan 2023

lepsie prestat okamzite. a zle su aj beznikotinove. nejde len o nikotin, ale o to mnozstvo ostatnych skodlivych latok

anjelicek26
17. jan 2023

Este k tej teme tych wapov, tam nejde len o nikotin, ale celkovo znizovanie kyslika v krvi, ked fajcis... to babatko ked je neskor prepojene na tvoj krvny obeh pocituje dost intenzivne... kasli na to uplne, vsetko zvladnes pre svoj poklad, rodina, partner, urcite ta podrzia a podporia. A budes na seba hrda, ze si to kvoli nemu zvladla.

zavana
17. jan 2023

no hlavne maj pevnu volu. predstav si, co vsetko sa moze stat tvojmu babatku, ak v tom budes pokracovat a neprestanes. ako velmi ho to moze ovplyvnit, myslim si, ze to je dostatocna motivacia, no nie?🙂

heidy222
17. jan 2023

Len vydržať 💪 abstak pre dieťa nie je riziko, fajčenie je. Ja som tiež tak prestala keď som zistila, že som tehotná a už som nezačala potom, super najlepšia odvykacia kura 😂 jasne 2 týždne zápcha, sladkosti na kilá, káva...

lyci
17. jan 2023

@pikulinka inak ja som prestala den pred pozit. testom. resp. den predtym som kupovala skatulku a zistila, ze zase zdrazeli, tak som povedala, ze na to uz fakt nemame v dnesnej dobe

sundew
17. jan 2023

@pikulinka cokolada je lepia na nervy 😜

rurutiax
17. jan 2023

Ja som fajčila dlhé roky, pár dní pred ivf som prestala zo dňa na deň a držím sa doteraz a to už som v 10tt. 🙂 Na cigaretu už nepomyslím, hnusí sa mi to a úprimne si neviem predstaviť, že by som fajčila znova a to nevravím ako sa mi zlepšil zdravotný stav, odkedy som prestala. Dá s tým prestať, bábätko je silná motivácia.😇

salamistka
17. jan 2023

@rurutiax ak sa môžem spýtať, v čom sa ti zlepšil zdravotný stav? ja som nefajčiarka, len väčšina fajčiarov tvrdí, že im to negatívne zdravie neovplyvňuje (aspoň oni majú taký mylný pocit), tak ma to zaujalo

rurutiax
17. jan 2023

@salamistka Tak fajčenie škodí každému o tom niet pochýb, len nie každý fajčiar si to vie aj priznať.😅 Tak keď som fajčila, dosť som kašlala, mala neustále hlien v krku, pichalo ma neustále na hrudi, točila sa mi často hlava a o tom ako som sa rýchlo zadýchala ani nehovorím. Keď som prestala všetko toto zmizlo a aj psychika išla hore. 🙂

miminka91
17. jan 2023

Lepsie podla mna prestat zo dna na den ako postupne, zvlast teda, ked si tehotna ;)

paulinam99
17. jan 2023

STOP fajčeniu "iba" v tehotenstve je teda strašne málo nielen pre svoje zdravie, ale najmä zdravie svojich detí a svojich rodinných príslušníkov ..., keď už teda človek ignoruje ostatných ľudí v práci, oslavách atď.

Fajčenie je jeden z najhorších zlozvykov človeka, ktorý navyše nie malou mierou zasahuje aj do práv a oprávnených záujmov iných ľudí.

Je dobré, ak si to uvedomí človek ešte predtým, ako vyfajčí 1 cigaretu, resp. čo najskôr ako sa ho zlozvyk začne "zmocňovať".

P.S.: U mňa fajčenie prestalo už v 7. triede ZŠ ... (za socíku sa totiž v SSR fajčila 1. liga, takže sme to skúšali už ako deti)

patka8655
17. jan 2023

@pikulinka ahoj ja som prestala fajčiť hneď ako som zistila že som tehotná… fajčila som síce IQOS ale trvalo mi mesiac sa z toho dostať 😅zvladnes to aj ty…

barborachors
17. jan 2023

@pikulinka o chvíľu ti bude tak zle, ze razom zabudnes na fajcenie. Telosi vypyta aby si neškodíla babu, neboj

queen_mary
17. jan 2023

Ja som si zvykla dat jednu vzdy po poradni. Cize 1 mesacne

gabanna1991
20. jan 2023

Abstaky som mala az kým neprišiel týždeň tehotenstva kedy mi začal veľmi vadiť cigaretový dym. Treba asi len vydržať a časom to prejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre