Fajčenie v tehotenstve

9. aug 2021

Ahojte žienky,
Prednedávnom som zistila, že čakám svoje milované dieťatko už v dosť "pokročilom" stave. Zistila som to až v 8 týždni. Mám však dosť problém s fajčením, dokým som to nezistila som bola tuhý fajčiar, vyše 5 rokov som sfajčila 1-2 krabičky denne.. hneď ako som zistila, že som tehotná, prestala som. Avšak o 2 dni prišiel neuveriteľný absťák, psychicky mi cigarety nechýbali, no fyzicky som to neskutočne cítila, začalo ma všetko bolieť, hlava, pľúca, svaly.. kúpila som si najslabšie cigarety a vyfajčím tak maximálne 3 denne. Aj to by som však chcela úplne vyradiť, bábätko za to nemôže a nechcem spoliehať na to,že snáď bude zdravé.. mate nejaké skúsenosti, čo vám najviac pomohlo ? Skúšala som jest sladkosti na "tony", ovocie, sladké žuvačky, všeličo, čokoľvek aj za cenu že extrémne priberiem, to mi je momentálne jedno.

kkovacovak
9. aug 2021

Čo viem tak ak si bola tuhý fajčiar pred tehotenstvom tak sa neodporúča cigarety hneď vysadiť. Absťák tebe aj bábätku viac ublíži ako cigarety. Popýtaj sa svojho dr ale asi ti povie to isté. Ak to nevieš podľa toho čo píšeš utnúť tak treba fajčenie postupne redukovať až sa dostaneš na nulu

leniel
9. aug 2021

Vydrz. Abstinencne priznaky ustupia, najhorsie su prve dni.

tmtm
9. aug 2021

Ahoj, ja mám skúsenosť čo mi pomohlo. To, že som bola tehotná. Véď ako sama píšeš nechceš sa spoliehať nato, že snáď bude zdravé. A posledne co chceš je si vyčítať dačo. (Ja som fajčila 15rokov krabičku denne. Prestala som zo dňa na deň.)

zuzanka.zuzu
9. aug 2021

@kkovacovak aj ja som to počula, podľa mňa to začali šíriť fajčiarky aby si ospravedlnili cigaretové zlyhania 🙄
ešte nikdy nikomu neublížilo ak prestal s nezdravým životným štýlom (nebavíme sa o predpísaných liekoch, tu je reč iba o cigaretách)

autor
9. aug 2021

Ja určite nemám v pláne fajčiť naďalej 3 cigarety denne s tým, že to nevadí, práveže by som sa toho chcela čo najskôr zbaviť bez komplikácií. Chuť na cigaretu prežijem, tomu viem odolať, ale tie fyzické prejavy to je ako zlý sen .. chcela by som preto nejaké rady, čokoľvek čo by pomohlo, veď už keď som to dokázala obmedziť pri tej silnej závislosti, musím dokázať aj prestať.

tmtm
9. aug 2021

Oddychuj, prespi kľudne aj celý deň ak môžeš. Počas tehotenstva ti bude ešte všelijako. Tak to máš takú predprípravu😉.

kkovacovak
9. aug 2021

@zuzanka.zuzu ťažko povedať. Ja nie som fajčiar ale viem že kamoška dostala takú radu od lekára. Samozrejme najlepšie je prestať hneď ale ak má mať z toho nejaký stres a má to spôsobovať problémy tak radšej postupne. To už je na nej akú má pevnú vôľu a čo je ochotná pre zdravie bábätka spraviť

damiana1992
9. aug 2021

No poviem k tomu len toľko, že treba mať veľmi silné odhodlanie prestať fajčiť, lebo v opačnom prípade môže mať dieťa trvalé poškodenia, coz vieš ze to zato nestojí, ty si už musíš len vybrať

jeliz59
10. aug 2021

Fajčila som 12 rokov minimálne krabička denne minimálne....keď som bola tehotná proste som prestala jednoducho to je v hlave zapálila som si ale potom výčitky strach o dieťa a len som plakala😂proste som povedala dosť načo sa psychicky týrať výčitkami atď....keď budeš chcieť keď vynosis porodis odkojis fajčí si zas😊teraz nefajc

paciko9
10. aug 2021

Ja som prestala hned ako som zistila ze som tehotna. Jasne ze som si chcela zapalit, ale odolala som tak ze ked isli kolegovia fajcit sla som snimi aby som sa aspon citila dym pomohlo🙂.

romea
10. aug 2021

Ahojky,
Ja som na odporúčanie gynekológa neprestala hneď ale postupne, vtedy vyrábali R1ky 0, 1 mg nikotínu a vy fajčila som 2-3 cigarety denne, potom každé 2-3 dní až som prestala s tým úplne. Stres pre dieťatko je horší mi povedal gynekológ. Držím palčeky aby si to zvládla 😘

1medvedik1
10. aug 2021

@tmtm no inak toto je pravda (samozrejme nemusí platiť u každej) ale mne bolo prvé 4 mesiace ako po opici presne 😄 zvracanie, zle, nechutenstvo, únava, bolesť hlavy.. Ako po opici!!! Teraz som začala ôsmy mesiac a musím povedať že si užívam len cca od šiesteho mesiaca 😄

kiki68
10. aug 2021

Ja by som kupila nikotinove naplaste a tyzden s nimi fungovala a potom uz znizila aj tie na nulu. Za dva tyzdne si z toho vonku

zuzanazelenkova
12. aug 2021

Ahoj,pri prvom dieťati som mala aj ja s týmto strašný problém.velmi som s tým bojovala...a tie výčitky.postupne som to zvládla znižovaním dávky.teraz som si kúpila Iqos a tie sú tak hnusne,že po týždni som prestala uplne🤣takže už 2 mesiace nefajčím a vôbec mi to nechyba😉

ki_ki2
22. aug 2021

Ja som bola tuhý fajčiar a hneď ako mi vyšiel pozitívny test som prestala , hodila som krabičku do koša a od vtedy som si ani raz nezapalila , zo začiatku to bolo ťažké ale cuckala som cukríky , teraz ani netúžim si zapáliť a dokonca keď to vidím sa mi to hnusi a smrdí . Máš dobru motiváciu , ak som to zvládla ja zvládneš to aj ty .

mackamosna
12. sep 2021

Kocky koľko ste pribrali ked ste prestali v tehotenstve fajcit? Bolo to rapídne vela?

lianka123
12. sep 2021

Ahoj. Zapalit si mozes po skinceni dojcenia. Dieta budes mat cely zivot. 9mesiacov tvojej zivotospravy rozhoduje o tom, ci bude zdrave. Dost dobry dovod prestat...

tmtm
12. sep 2021

@mackamosna Ja som pribrala 20kg😬. Ale či to bolo preto,že som prestala fajčiť🤷‍♀️.

mischell333
19. dec 2021

Je to každého vec či fajčí ci nie.
Ja som fajčila pri dcére aj synovi čakám 3 tie babo a nedarí sa my zo zlozvykom prestať.
Neprestala som ale obmedzila som z 10 na 5 cigariet :(
Je to ťažké.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre