Sono v 7. týždni tehotenstva

3. júl 2023

Ahojte dievčatá chcela, by som sa s Vami poradiť a možno mi dodať trochu povzbudenia. Dnes som bola na sono posledná menzes bola 18.5 čiže som 6 tt plus 4 dní. Bolo vidno len prázdny gestacny vacok nič viac, pán doktor sa vyjadril, že už mal byť vidno plod aj so srdiečkom a že by som mala podstúpiť čistenie alebo to nechať na prírodu, že či začnem sama krvácať. Ja som sa rozhodla počkať ešte dva týždne, čo mi odporučil aj doktor a že potom na čistenie ak sa nevycistim sama. Je tam ešte nejaká možnosť že sa do dvoch týždňov ten plodik môže objaviť? Menzes mávam pravidelný takže aj oplodnenie by malo prebehnúť načas. Hcg mi nebolo bráne ani raz. Nemám bolesti ani nekrvacam ďakujem za vaše názory

ninka99865
3. júl 2023

Ahoj. zbehla by som na krv a o dva dni znova.. čo sa týka sona neexistuje žiadna možnosť že ovulacia bola posunutá?

alison11
3. júl 2023

Mne gyn. vtom čase tvrdil,že akciu srdiečka počuť až od 8tt a čo sa týka plodíka možno len nehľadal zo správnej strany,si myslím,že o 2týždne pokiaľ nebudeš mať krvácanie,bolesti a testy budú silnieť tak by malo byť vidieť.Kontroluj si tehu testmi či neslabnú,ale až každý 2-3deň nie denne,aby bolo vidieť rozdiel.

mamelka
3. júl 2023

@alison11 tu jej test nepomôže na kontrolu. Ak má bezplodove tehotenstvo,tak hcg môže kľudne stúpať a zacne klesať neskôr,napriklad ked zacne krvacat, ale to ma sancu zistit len z krvi. Počujú od 6tt

mamelka
3. júl 2023

Autorka- jedine počkať. Drzim ti palce. Este by som počkala ak si mala neskôr ovuláciu.
Škoda,ze ti to hcg nebral

cookie29
3. júl 2023

Aky velky bol gestacny vacok? Kolko mal mm?
Mne uz v tomto obdobi bolo vidno srdiecko a akcia, ale zaroven je to obdobie, ked sa veci nesmierne rychlo menia, aj par hodin je rozhodujucich... Prave pre toto sa na sono chodi neskor, pretoze toto je strasne stresujuce... drzim palce

yamahka
3. júl 2023

Pamätám si to. Som išla na sono v 6+0tt, že prázdny gestacny vak, taky veľký že dlho hľadal plodik ale sa mu nieco nepáčilo. Že mám sa pripraviť aj na to horšie. O týždeň kontrola. Prišla som na kontrolu. Že vacok je taký deformovaný a žiadny plodik. Že je mi to ľúto, je to missed abort. Bohužiaľ. A tak som čakala na to samocistenie. Prišlo až po dvoch týždňoch.
Teraz po dlhej dobe som otehotnela a som išla na sono 6+0tt. Že akcia srdiečka je tam.

Takže, držím palce. Ale, treba sa pripraviť aj na to horšie. Je mi to ľúto. Tiež som si stým prešla. Aj viaceré ženy..

selena_luna
3. júl 2023

Menzes mozes mat pravidelny, ale ovulaciu pokial nemas potvrdenu testami, alebo lekarom, tak realne nevies kedy bola. Ja by som pockala, sanca este je. Drzim palce.

jablkovastrudla
3. júl 2023

Mohla si mat posunutu ovulaciu, u nas doktori neberu skor ako 6+5 lebo vtedy by tam mala byt uz akcia srdiecka. Uvidis za dva tyzdne , drzim ti velmi palce 🙏

alison11
3. júl 2023

@mamelka Tak mne ani obaja moji gynekológovia a to jeden primár mi tvrdili,že ešte v 6tt nepočuť srdiečko a to mám dve deti.Plod bolo v 6tt vidieť u oboch.

floki1994
3. júl 2023

@alison11 ja som u oboch tehu mala akciu v 6tt 🙂 cize od 6 tyzdna byva uz bezne

alison11
3. júl 2023

@floki1994 Je to mžné,len mne nechceli dať počuť.
Ja si myslím,že tá ovulka mohla byť u autorky pozdejšie a preto nebolo vidieť plodík.Držím palce aby o 2tt bolo všetko ok

ninka99865
3. júl 2023

@alison11 počuť zvyknú dávať až neskôr, ale je to vidieť na ulz

obleckodogymu
3. júl 2023

Ja som bola na kontrole v 5tt, kedy bol len vacok s plodom...potom v 8tt už bolo aj srdiecko..takže počkala by som a snažila by som sa tým nestresovat 😊

sajmonka_1216
3. júl 2023

ja som v 6tom mala tiež len vak a taký maličký fliačik.. žiadne srdce ani nič.. potom bola kontrola v 9tom a bolo už aj krásne srdiečko

bejbs123
3. júl 2023

Ja som mala tiez poslednu ms 18.5 a podla kalkulacky som 7tt+4 a srdiecko uz bilo minuly tyzden

daduska6199
3. júl 2023

Ahoj možno si mala posunutú ovuláciu ako ja 😊 mne tiež nič nevidela a o týždeň na to už bilo srdiečko 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre