Slabo stúpajúce hCG

satankaa
4. máj 2024

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či mal niekto podobnú skúsenosť a ako to dopadlo. Viem, že každý sme individuálny, ale toto čakanie a zúfalstvo je hrozné.
Mám nepravidelný cyklus (35-42dní). Posledná MS bola 7.3.2024.
Tehotenské testy robené:
10.4.-neg
12.4.-duch
13.4.-clearblue pozit 1-2
15.4.- pozitivny stále nie rovnako silná čiarka ako testovacia
30.4.-dve rovnako silné čiarky plus clearblue 3+.

30.4.kontrola u dr.na utzv.nič nevidel, hcg 1141. Kontrola 2.5., na utzv.opäť nič, hodnota hcg stúpla len na 1389.
Nekrvácam, nebolí ma brucho. Dvaja odlišni lekáry, stanovisko, čakáme do 10.5.opäť kontrola na utzv. Otehotnela som niekedy na začiatku apríla, obaja dr.názoru, že už by malo byť niečo vidieť a nie je. Preto sa prikláňajú k mimomaternicovému (aj slabšie stúpajúce hcg). Ak by mi bolo zle, krvácanie, mám ísť na pohotovosť. Tehotenstvo je potvrdené ale nevidia nič stále.

Nemali ste niektorá podobnú skúsenosť?
Ďakujem za odpovede.

domka222
4. máj 2024

Akože nič nevidel,ani gestačný? A dr má pravdu,za mesiac by sa malo niečo objaviť

satankaa
autor
4. máj 2024

@domka222 nie vôbec nič zatiaľ, ani gestačný vak.

colsami
4. máj 2024

Keby aj usg stale nic, tie odbery na hcg obden 30.4.-2.5. nie su uplne idealne, asi Ti neostava nic len cakat do dalsej kontroly, kam sa to posunulo, drzim palce.

butterflyeffect
4. máj 2024

Fuuuha ze ked bude zle alebo budes krvacat? Aby uz vtedy nebolo neskoro… Ja som mala mimomaternicove a nic mi nebolo-ani zle, ani bolesti ani krvacanie a nakoniec mi povedal primar a dalsi 2 lekari ze v hodine dvansatej ma operovalí ze trocha neskor a nie som tu ani ja…mne tiez nic nebolo vidiet na usg dokonca si mysleli ze je to MA tak som bola na kyret ale hcg stale stupalo, mna pozerali 5 doktori a cez usg nic nenasli az ked ma otvorili…. Je to zivotnohrozujuci stav, troska mi pride nezodpovedne ze kontrola az o tyzden…

katariiinkaa
4. máj 2024

Mala som to podobne.. nič nevideli, hcg stúpalo ale pomaličky ako tebe. Najviac som mala 1234 a na utz nič v maternici ani mimo nej. Mali podozrenie na mmt, bola som na pozorovaní v nemocnici. Tam sa mi spustilo krvácanie a hcg začalo klesať. Uzavreli to ako missed abort. Ak by si sa potrebovala čokoľvek opýtať alebo sa len vyrozpravat, kľudne napis 🙏

bejbs123
4. máj 2024

Clearblue ukazuje 3+ ked je hcg nad 2000+,ked bolo na odbere hcg 1000+ a nic nevideli,nie je dobre a ak hcg kolise,moze ist o mmt,ja by som sla na odber ako samoplatca

satankaa
autor
4. máj 2024

@bejbs123 zvláštne to je teda, pretože clearblue mi ukazal 3+ v ten deň, ako mi robili hcg z krvi a hodnota bola tých 1141. Vyskúšam odber ako samoplatca hneď v pondelok.

sofia1979
6. máj 2024

@satankaa ahoj ako si dopadla

satankaaa
9. máj 2024

@sofia1979 ahoj, tak dnes kontrola, na utz vidno gestačný vak, 9mm v maternici, takže nie je mimo. Dr.vsak povedala, že je atypického tvaru. Vzala hcg, čakam opäť na výsledky, kvoli nie 2-násobnému stúpaniu a v pondelok znovu hcg, aby sme videli, či to stúpa ako má.

sofia1979
9. máj 2024

@satankaa Ahoj no tak verím, že sa to bude uberať dobrým smerom držím palce silno aj naďalej nech hcg stúpa, ako má

katariiinkaa
9. máj 2024

@satankaaa držím palce! kedy by si mala mať výsledky?

satankaaa
9. máj 2024

@katariiinkaa zajtra prvé hcg po týždni, ale nebude smerodajné, lebo v pondelok idem znovu a uvidime aké tam bude zvýšenie, takže najskor budem vedieť na čom sme až budúci utorok/streda. Ďakujem.

bejbs123
9. máj 2024

@satankaaa drzim ti velmi palce,no vzhladom na tie datumy a ten dnesny utz to nevyzera velmi dobre,ale ja dufam,ze sa mylim 🤞🏼

satankaaa
10. máj 2024

Tak výsledky hcg zo včera 9.5. sú vyše 4000, takže v pondelok idem znovu na krv.

bejbs123
10. máj 2024

@satankaaa mesiac od pozitivneho testu je to nizka hodnota 🥺ja som si presla tym,ze nam pomalsie stipalo hcg,bolo vidno aj bublinu bez akcie srdiecka a potom konstatovane,ze sa prestalo vyvjat,drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre