Prvá návšteva gynekológa až v 9. týždni

2. jan 2023

Ahojte, som tehotná a ku gyn je voľný termín až keď budem v 9tt. Mám tam zavolať a ísť skôr? Minulé tehotenstvo, ktoré trvalo 4 mesiace bolo problémové.

beata_k
2. jan 2023

Chodi sa aj v 12tt. Ak sa citis ok, netreba ist skor.

dzulli1980
2. jan 2023

Pokiaľ nemáš problémy, kľudne stačí v 9tt, aspoň nebudeš mať zbytočné stresy, že ešte nevidieť vak, ešte nevidieť akciu srdca atď.

thoughtfulweirdo
2. jan 2023

Ja som bola prvý krát v 10tt 🙂 v ďalšom tehotenstve som šla v 8.tt, lebo som začala krvácať, inak by som šla tiež až neskôr.

andy_sixx24
2. jan 2023

A načo skôr?

jaga18
2. jan 2023

Mňa tiež pri prvých objednala až na 8tt. pri poslednom, čo bol po MA, som bola už hneď, ako test ukázal, že som tehotná, aj keď sa ešte nič nedalo vidieť. Predpísala mi hneď utogestan na udržanie a všetko dobre dopadlo prestastie.

veronikaszabova
2. jan 2023

1x som bola v 10tt

mima172
2. jan 2023

Ja idem v polovici prebiehajúceho 8tt, čiže len o pár dní skôr ako ty. A to som po tehotenstve ukončenom preeklampsiou a 2 potratoch. Napíšem to asi kruto - ale čo ma prísť to príde a v prvom trimestri je to hop alebo trop, skoršou kontrolou sa nič nezmení 🙂

deti95060810
2. jan 2023

ak si Ok, tak v pohode...
ja som bola prvý krát v 15tt - a to som ani nevedela že som
inak každé tehu je iné, teraz môže byť úplne bezproblémové.

jaroe
2. jan 2023

Skorá návšteva gynekológa ti nič nezaručí....Pokiaľ nemáš nejaký problém, tak naozaj netreba stresovať.

jaroe
2. jan 2023

@mima172 kruto ale pravdivo. Mne to aj gynekológ takto natvrdo povedal. Hormón na udržanie, ktorý sa predpisuje, môže pomôcť pri jednom konkrétnom dôvode možného potratu. A tých dôvodov môže byť xy.

alanko20
2. jan 2023

@andy_sixx24 aby sa potvrdilo, že nejde o mimomaternicové tehotenstvo. Ja by som sa bála až do desiateho týždňa.

andulkaa2003
2. jan 2023

Ja som teraz 2x tehotná a tiež som 1x bola v 9tt. Výhoda bola,ze uz dr pekne videla babatko na utz aj srdiečko bilo a nemusela som stresovať, ze nič nevidno ešte.

ella238
2. jan 2023

Ahoj, ja idem zajtra. Bola som pred dvoma týždňami a nebola ešte akcia srdiečka takze má to dosť vystrašilo. Som zvedavá ako dopadnem zajtra. Ja som bola tiež zvedavá a nedockavá a nijako mi to nepomohlo. Skôr som išla sklamaná a vyľakaná odtiaľ.radšej počkaj ak nemáš žiadne problémy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre