Podľa menštruácie 9. týždeň, podľa ovulácie 6. týždeň

nattka123
3. máj 2024

Ahojte dievčatá. Už som zúfalá.
3.3.2024 bola posledná MS. 20.3. Nechránený styk. podľa hlienu,bolesti atd. Som mala plodne dni. A podľa všetkého 21.3 aj prebehla ovulacia,lebo som mala neskutočnú tupu bolesť pod bruškom. 2. Apríla na teste druha slabá ciarka.
Asi o týždeň som išla k lekárke. Videla iba zvýšenú sliznicu. Prišla som o cca 2tyzdne videla iba bodku. Tak opäť som prišla tuším o dva týždne. Nevidela poriadne nič. Že podľa výpočtov mám byt cca 7tt ale že to vyzerá na 4-5tt opäť i dva týždne. Dnes som bola na kontrole. Videla gestacny vak, 21mm,zltkovy vak a niečo malinké ani sa mi k tomu nevedela vyjadrit. Povedala,že tomu dáme poslednú šancu že to vyzerá tak,že sa plod nevyvíja :( lenže podľa MS by som mala byt 9tt (podľa čoho sa ona aj riadi) lenže podľa ovulácie to je cca 6tt čo sedi aj podľa veľkosti gestacneho vaku.
V utorok som sa objednala ku súkromnému dr. Nech ma kukne. Sestrička sama povedala,(u toho iného dr),že podľa ovulky som 6tt,že mám prísť že to kukneme. To budem ak počítam správne 6+4. Je nádej,že tam konečne niečo bude? Lebo ta moja dr ma iba straší mám dojem. Nejaké rady? :(

katariiinkaa
3. máj 2024

Určíte je dôležitejšie že to sedí podľa ovulky, než podľa ms. Predsa len nie každá žena má ovulku na 14dc ako podľa tabuliek.. Skús sa hodiť do kľudu a veriť že to bude dobre 🙏 držím palce! ❤️

nattka123
autor
3. máj 2024

@katariiinkaa ďakujem za milé slova. Moja Dr.,ma už pripravuje na najhoršie :(

bejbs123
3. máj 2024

6+4 by malo byt uz ❤️ tak drzim palce

katariiinkaa
3. máj 2024

@nattka123 hcg z krvi ti nebrala? U mňa keď sa gyn niečo nezdalo tak začala týmto, či to stúpa ako má.

nattka123
autor
3. máj 2024

@katariiinkaa nebrala mi ešte krv

nattka123
autor
3. máj 2024

@bejbs123 ďakujem 🥹❤️

domka222
3. máj 2024

@nattka123 ale tehotenstvo sa neráta od ovulácie, ale od prvého dňa poslednej MS. A veru za 3 týždne to nemala byť už iba bodka. Od pozitívneho testu dokonca už mesiac

dadka1997
4. máj 2024

@nattka123 tehotenstvo sa urcuje podla poslednej ms alebo veľkosti plodu, čiže ano, si v 9tt, ale plod podľa toho taký nebude... cize k tomu vsetkemu bud doslo inokedy, alebo sa plod nevyvíja ..

Podla ovulky sa nepocita v ktorom tt si

nattka123
autor
4. máj 2024

@dadka1997 ja to viem. Lenže ona tam čosi videla no skonštatovala,že sa to nevyvíja. Moje cykly posledné mesiace boli všelijaké. 17-22 atd. Ja sa stále snažím veriť,že v ten utorok tam prídem,a bude všetko ok. Nič iné mi žial neostáva.

bejbs123
4. máj 2024

@nattka123 ja rozmyslam nad tymi poctami,ked mas tak kratke cykly,nemohla si mat tak neskoro ovu,to nejako nevychadza.ta tupa bolest,ktoru si citila mohlo byt uhniezdovanie a nie ovu

nattka123
autor
4. máj 2024

@bejbs123 ja som si všetko zapisovala. 20.3. Bol nechránený styk,hlien atd. . 21 ta bolesť. 2.4 slabá čiarka na teste.

nattka123
autor
4. máj 2024

@nattka123 další styk bol až 8.Aprila

bejbs123
4. máj 2024

@nattka123 tak to asi vychadza

nattka123
autor
4. máj 2024

@bejbs123 čo myslite?

domka222
4. máj 2024

@bejbs123 co vychádza? Však ona mala už pozitívny test 2.4,čo bolo pred stykom 8.4

nattka123
autor
4. máj 2024

@domka222 no veď toto🙈
Ja už vlastne ani neviem,čo si mám o tom myslieť.

katariiinkaa
4. máj 2024

@nattka123 a testy ako vyzerajú? Tmavnu ti pekne?

nattka123
autor
4. máj 2024

@katariiinkaa ja som si robila test toho 2.4. O asi týždeň ďalšie testy a pekne tmavli.
Ja len nechápem,prečo sa Dr upla na týždne podľa menštruácie,keď podľa všetkého k oplodneniu došlo cca 2 týždne po MS? Čiže to vychádza,že som 6tt čomu zodpovedá aj gestacny vak. Sla som len zbytočne skoro no neviem prečo,ma hneď straší kyretazou …

sisa_s
4. máj 2024

@nattka123 uz ti to pisali..
TT sa nerataju od ovulacie...ale prvy den poslednej Ms..cize nie si 6tt

katariiinkaa
4. máj 2024

@nattka123 ono bol by rozdiel keby nemáš ovulaciu 2 týždne po ms ale napríklad 4 týždne po ms - tak to mávam ja napríklad. Čiže keď otehotniem cez ovulaciu ktorú mávam na 28dc a nie na 14dc a gyn pojde podľa termínu poslednej ms, stále mu bude vychádzať hlavne v začiatkoch že je plod mensi o 2 týždne. Ale keď ty si mala ovulaciu klasicky 2 týždne po ms, čo je bežne a ideálne, tak potom to nevyzerá najlepšie 🙁 to už by malo byt naozaj niečo vidieť. V praxi platí že prvé 2 týždne tehotenstva žena v podstate tehotná ani nie je, keďže je to čas pred ovuláciou.

bejbs123
4. máj 2024

@nattka123
@domka222 tak tehu sa vzdy pocita od ms,ale pokial realne vie kedy bola ovu a kedy doslo k oplodneniu a vychadza to,tak je tam stale nadej,ze to bude dobre,ale na dalsej konteole uz musim byt 100% ❤️

dadka1997
4. máj 2024

3.3.posledna ms
20.3. Styk (17dc) . .
21.3. si citila bolesť, čiže to mohla byť kludne ovulacia
2.4. pozitivny test t.j. je 13 dni po styku
8.4.styk
čiže ako nad tym rozmýšľam mohla si mať oneskorenú ovulku, tym padom si ovulku mohla mať; keď si deň po styku mala bolesť, spermie vydržia a vedia si pockat na vajko aj 5 dní + 7-10 dni je uhniezdenie .. co je mozne, ze uz toho 2.4. si mohla mať test pozitivny . .. hoc stále podľa ms si v 9tt , tehotnosť sa nikdy nepocita od ovulacie ! .. čiže v tomto pripade, ti môžeme držať iba palce... a vzhľadom na to, že uz v 9tt si tak tehotna sice si, ale plod nie je aj to sa stáva, čo ma mrzí.. uz len to necháť v rukach bozich ať sa stane zázrak 🙏🙏🙏

marcela199
5. máj 2024

Ja som to mala podobne, ovulacia bola posunuta a tiež ma lekarka počitala od poslednej Menštruacie, len v 13tt dala 2 terminy porodu a povedala že sa nebudeme držať toho ktory je vypočitany podla menštruacie ale podla veľkosti plodu. No aj keď som bola 9tt (podla menštruacie) tak srdiečko už bolo a plodik nebola len bodka( veľa zaleži od ultrazvuku), takže možno je lepšie že ti doktorka povedala ako to realne vidi ona a neťaha ťa za nos že bude všetko v poriadku, čo neznamena ze nebude ale radšej ti povedala aj horšiu variantu. No nechapem prečo ti nevzala HCG hned by videla či stupa tak ako ma. Pokial ano je tam šanca pokial nie uz by si aj ty vedela na čom si.
Ja som mala najprv 2 tyždne rozdiel a tiez mi doktorka povedala všetky varianty ktore možu byt, v 13tt to už bol len 5 dni rozdiel plodik to dobehol, dnes som 22tt a všetko v poriadku. Takže ešte mas moznost ist ako samoplatca si dat odobrat hcg alebo trvaj na tom pri lekarke.

nattka123
autor
5. máj 2024

@marcela199 Ahoj,ďakujem za skúsenosť.
Mne to vcera nedalo,a snažila som si spomenúť kedy som k lekárke išla prvýkrát po pozitívnom teste. A som teda blbá,lebo som išla hneď o pár dni od pozitívneho testu. Čiže nasledovne
3.3 posledná menstruacia
2.4. Pozitivny test
5.4. Prvá kontrola ( lekárka videla zvýšenú sliznicu,že sa tam čosi pripravuje,vylúčila mimomaternicove a že vidíme sa 19.4.
19.4. Podľa vaku ktorý mal 11-12mm a v ňom bodka cca 4-5tt. To bolo podľa vaku tie týždne. Kontrolu dala na 3.5.
3.5. Prítomný gestacny vak aj zltkovy vak. Gestacny vak mal 21mm a v ňom niečo ako chvostík ale nevedela sa k tomu vyjadrit,že uvidíme 14.5. Ale podľa veľkosti vaku 21mm to zodpovedá 6tt. Čo ale nesedí podľa MS.
Ale idem k súkromnému Dr. V utorok 7.5. A potom aj k tej svojej 14.5.

Z toho mi vyplýva že som išla príliš skoro a teraz stresujem. Len som sa vystresovaná kvôli tomu,že už to mal byt 9tt. Aplikácia ukazuje 8+4 čo by asi viac sedelo. Ona sa žiaľ moc nevyjadruje,iba ma pripravila na najhoršie. Takze zbytočne podľa mna stresujem a robím si to sama. 🙈

domka222
5. máj 2024

@nattka123 ale však 8+4 je 9tt

betulinka1
5. máj 2024

@nattka123 tak ti poviem, ze dr si idu podla svojich tabuliek a nepocuvaju. Vedela som presny datum nechráneného styku, aj tak ma dr nepocuval. Kedze som mala dokonca aj menzes to uz som bola v 4 tyzdni. Cele tehu som pocuvala ako je maly podla ich výpočtov , ako nerastie dobre, termin vypočítaný dr niekedy okolo 15 augusta. Hovorim to je blbost, lebo viem kedy som ostala tehotna, to by som musela nosit dieta cez 10 mesiacov. Jasne, ze som rodila v termine ako som im povedala ja. Maly mal 3500 a 51 cm.

marcela199
5. máj 2024

@nattka123 ja som tiež stresovala keďže už mam za sebou jeden zamlčany potrat a dosť som sa bala teraz😃ale doktorka ma chapala. A mne na ultrazvuku nebolo vidno nič najprv až o 2 tyždne prazdny gestačny vak, tak som skončila na pohotovosti s krvacanim a tam už bol aj plodik zo srdiečkom, ale veľa zaleži od ultrazvuku aky ma lekar a samozrejme skusenosti lekara. No každe tehotenstvo je ine a pokial vieš presny datum kedy cca doslo k oplodneniu asi tak by som nepočuvala doktorku ale riadila sa podľa seba, sakozrejme pokial vidis ze rastie, pokial by nerastlo tak to asi velmi nema zmysel naťahovať.

nattka123
autor
6. máj 2024

@betulinka1 ja som pri prvom mala ešte normálnu menštruáciu,a bola som už tehotna. Išla som k Dr, videl iba zvýšenú sliznicu. Prišla som cca za týždeň a už videl akciu srdiečka a že som 8tt. Všetko bolo v poriadku. Keď prišiel deň D a prepichli mi plodovu vodu,urobili ultrazvuk,povedala Dr.,že bude mat max 3500g,že to zvládnem. A zrazu hop,maly sa zasekol v pôrodných cestách,sestričky skákali po bruchu aby mi pomohli a maly mal 4150g a 52cm. To už bol na cisarak takze preto som si tentokrát všetko zapisovala a viem,kedy bol styk a podľa hlinenú ovulacia. To bolo po MS,takze som si istá,že nemôžem byt tých 9tt lebo viem kedy sa to stalo. Zajtra idem k tomu inému lekárovi,a verím,že to bude všetko ok.

nattka123
autor
6. máj 2024

@marcela199 tiež som sa vyľakala ale keď som si všetky kontroly dala na papier,tak som sa upokojila. Ja verím,že zajtra bude všetko v poriadku.

betulinka1
6. máj 2024

@nattka123 niekedy je lepsie riadiť sa inštinktom matky. Moje záhadne tehotnestvo pokračovalo v určení pohlavia. Stale, ze to bude dievcatko, este v 24 tyzdni, dr hovoril, ze mozem nakupovat ružové veci. Hovorim mu, uz mam modre. Od zaciatku som hovorila, ze to bude chlapec. Volajme to materinský 6 zmysel. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre