Nízke hCG

paola357
4. mar 2021

Ahoj chcem sa poradiť. Dnes mam 37DC ovulaciu som mala na 19DC podľa robených ovulačných testov. Prvé tehotenstvo skončilo potratom v 6tt. Dnes som bola na odbere HCG a výsledok je 564 a sestrička mi povedala, že je to málo. Ale podľa výpočtov ovulácie som 4+4 a nie 5+ 3 podľa menštruácie. Tak teraz nevie. Má niekto skúsenosť?

pseudomonas87
4. mar 2021

@paola357 treba počkať, to je ešte veľmi veľmi skoro, každopádne držím palce.

paola357
autor
4. mar 2021

@pseudomonas87 ďakujem snažím sa myslieť pozitívne.

diaalex
4. mar 2021

@paola357 každopádne čakaj a max mozes si urobiť test každý 2. deň tej istej značky aby si videla či silnie alebo slabne čiarka

bona1393
4. mar 2021

@paola357 podľa ovulácie ti to vychádza úplne v poriadku. Lekári to počítajú podľa poslednej M. Nie je dôležité koľko je Hcg ale ako sa zvyšuje. Keď sa zvyšuje každý druhý deň, tak je to v poriadku 🙂 Držím veľmi palce!!! Hlavne nestresuj.

hennyinnsbruck
4. mar 2021

Podľa ovulácie je to ok👌👌👌👌👌

paola357
autor
4. mar 2021

@bona1393 Ďakujem. Snažím sa byť pozitívna. Zajtra mám volať dr aby sme sa dohodli ako ďalej. Pri prvom tehotenstve som mala hcg v priblizne v tomto čase už 1800 tak neviem.

bona1393
4. mar 2021

@paola357 vajíčko sa mohlo uhniezdiť o niečo neskôr po ovulácii. Každé tehotenstvo je iné. Najlepšie by bolo keby sme sa mi ženy neporovnávali, pretože mám pocit že to spôsobuje zbytočné stresy pre matku aj pre plodík. Ale poznám veľmi dobre ten pocit. Zažila som to...

paola357
autor
4. mar 2021

@bona1393 veď práve snažím sa nestresovať a myslieť pozitívne ale keďže už 1 sklamanie máme za sebou človeku to akosi podvedome vrtá v hlave že čo ak

hennyinnsbruck
4. mar 2021

@paola357 ja som bola v nejakom 3-4tt u gynek (zápal močového) a hcg som mala 155. Na utzv ešte ani vacok nebol 🤪 len bodku videla. A bolo vše ok.

paola357
autor
4. mar 2021

@hennyinnsbruck tak to je dobrá správa 🙏🏻 Snáď to bude tiež všetko v poriadku

hennyinnsbruck
4. mar 2021

@paola357 teraz som extra Email pozerala 😂 ak si v tom 5tt je to isto ok

paola357
autor
4. mar 2021

@hennyinnsbruck no podľa ovulky mi to vychadza na 4+4tt a podľa poslednej ms na 5+2. Ovulacia bola 14.2 na 19 dc

roztlieskavacka
4. mar 2021

Ono toto meranie HCG je velmi orientačne. V podstate tam nejde o hodnotu ale o tempo zvyšovania tej hodnoty. Ja napr som mala v 6 tt cez 15000 hcg a aj tak to nedopadlo dobre

paola357
autor
4. mar 2021

@roztlieskavacka 😞 tak to ma mrzí.

miirka123
4. mar 2021

ja som si robila test každý deň a sledovala ako čiarka silnie bolo to pre mňa upokojujúce. Vyskúšaj viem, že sú to peniaze ale keď si môžeš dovoliť tak myslím že to stojí za to. Ja som 5 týždeň (+ dalšie čísla neviem čo je ) ale mám hcg vyše 3000 ale môžu to byť dvojičky. No keď som si hľadala fora že či to je veľa alebo málo. Tak som našla, že niektoré mali v 5 tt 500 niektore aj 11000 na piaty den a čakali jedno. Takže je to dosť individuálne. Držím palce

hapkova
4. mar 2021

Toto je velmi individualne, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo

paola357
autor
4. mar 2021

@miirka123 testy som si robila od cca 9dpo po 13 dpo a pekne silneli.Ked mi potom ukázal digitálny, že som tehotná viac som si ich nerobila. Ale asi skúsim ešte urobiť pre pokoj v duši. Každopádne aj tebe držím palce nech všetko dobre dopadne 😊

miirka123
4. mar 2021

@paola357 ďakujem ❤️ Tak drž sa a mysli pozitívne veľa šťastia 🍀

ivka21
4. mar 2021

Mne tiež vychádzali nízke hodnoty ono skôr ide o to aby sa ti zdvojnásobovali tuším obden
Hodnotu hcg ma každá žena inú.

andreatytler
5. mar 2021

@paola357 Podla mna mas dobru hodnotu.
Ak by sme ratali ze ovulacia je na 14 den tak si 23 dni po ovulacii a min. Hcg je 500,
Ak by sme ratali ze ovulacia je na 19 den, tak si 18 dni po ovulacii a min. Hcg je 70

Takze tvojich 654 je uplne v poriadku. Sestricka je krava. Miesto toho aby ti dodala nadeje, ta len vystresovala pre nic. Neboj, mysli pozitivne. Aj tak je dolezite skor ako to stupa. Vela stastia.

paola357
autor
5. mar 2021

@andreatytler veď práve že som sa vystrašila lebo zatial nešpinim ani nemam bolesti ako prvy krat tak som mala takú maličkú nádej, že tentokrát to dopadne dobre. Uvidíme dnes budem volať Dr. tak som zvedavá čo mi povie. Ďakujem za povzbudenie 🙏🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre