Nevoľnosti v prvom trimestri

uradnikova
7. sep 2020

Mamicky, ktora z vas prave preziva tehu nevolnosti ako ja? Je to pre mna velmi tazke. Vedela som, co ma caka, i napriek tomu to psychicky nezvladam. Dcerku si vobec neuzivam, vsetko robim nasilu. Ja som akcny clovek, no teraz vacsinu lezim, ked sa da. Aj to ma ubija. I v noci sa budim na to, ze mi je zle, nemozem kvoli tomu spat. Som len 8tt, mne byva intenzivne zle tak do 24tt, potom uz sa to da vydrzat a toto ma tiez depta, ze ma caka este dlha doba. Prezivate tieto chvile este niektora tak tazko ako ja?

alikal
7. sep 2020

ano, vyytuzene babo po potrate a napriek tomu mi nevolnosti pokazili celu radost, so starsou som sa v podstate tri mesiace nehrala, len lezala na posteli...uz som 16tt tak sa to zlepsuje ale bolo to strasne, treba to vydrzat, neboj, ubehlo mi to jak voda

nika11103
7. sep 2020

Ahoj, musí to byt hrozné, ja mám panicku hrôzu z vracanie môjho či kohokoľvek, keď mám vracať radšej cely deň ležím na chrbte so závratmi cely deň až do večera kým to zo mna tak či tak “vyletí” (nie som tehotná), ale keby som bola tehotná a malo by to “na svedomí” dieťatko, určite to pretrpím ... pomysli si vždy na to, koľké by sme to s tebou menili s radosťou ... držím palčeky, vydrž to a uvidis , všetko bude ako má byt ❤️ Hlavne veľa zdravicka

mimkao
7. sep 2020

@uradnikova úplne viem, čo prežívaš. Ja som každé jedno tehotenstvo mala chuť už radšej zomrieť, ako ešte jeden deň v bolestiach a zvracaní.
Teraz pri tomto tehotenstve veľmi pomohli infúzie v nemocnici, pridávali mi do nich torecanové injekcie a potom domáca liečba pokračovala tiež v infúziach (švagriná mi chodila trikrát denne podávať) Fyziol. roztok a glukóza v infúziach boli moja jediná strava do cca 18 týždňa.
Teraz som už 29 a už len z trpkosťou spomínam na mesiace v začiatkoch.
Vtedy som mala pocit, že tie otrasné nevoľnosti nikdy neskončia, ale skončili.
Vydrž, veľmi iné sa s tým robiť asi ani nedá.

siegi
8. sep 2020

@uradnikova tiez si tym prave prechadzam. Aj pri prvom mi bolo zle od 6tt do 13tt ale na toto sa to nechyta. Nevladzem nic robit len lezat, chce sa mi plakat, jedlo do seba na silu pcham, zle mi je aj v noci, neustale tazoba na zaludku nevolnosti pocit na zvracanie. A to trva este len tyzden... so starsou sa hraje manzel a moja mamka lebo ja na nic absolutne nemam naladu. Skusala som zazvor, gastrotuss, fatru, jest malo a casto. Nic nepomaha 😭😭😭😭

uradnikova
autor
8. sep 2020

@siegi ved prave. Nepomaha nic. U mna kazde tehu prebieha takto katastrofalne, zle mi byva az do porodu, a nevladzem uz teraz. Doobeda musim fungovat s malou ako zdrava, nakupit, navarit, krmit. Chodim ako matoha. Poobede s nou vacsinou spim. Potom pride muz a bere ju von. Tak lezim. Od 18tej musim opat fungovat. To mam este aj dvoch skolakov😪. Preco to priroda tak sprosto zariadila, ze si to tehu musime takto odtrpet. Ja uz zacinam depkovat, casto placem a rano si poviem "dalsi hnusny den predomnou"

siegi
8. sep 2020

@uradnikova presne ste to vystihla. Je to riadne na prd. Az zavidim (samozrejme nie v zlom) kamoske co tiez caka a tehotenske nevolnosti su pre nu nezname slovicko . Ale tak co uz. Uz len dufat ze to cim skor prejde. Lebo okrem toho ze je to zaberak fyzicky tak to dava zabrat aj psychike. Teda aspon u mna

lu6ka
12. sep 2020

Dobry den
Chcela by som poprosit o radu,mam 33rokov a som v 9T stale zvraciam,bez prestavky ma boli zaludok,niesom schopna nic poriadne jest,v noci nespim poriadne ,schudla som a ked som doma ani poriadne vstat z postele co mi je velmi zle a toci sa mi hlava..viem ze to je normalne a kazda to znasame inak no ked mam byt v praci to nezvladam a niesom schopna sa sustredit a fungovat..v praci (potraviny u sukromnika)som 16hodin a mesacne to vychadza aj okolo 230hodin mesacne,niekedy mam volno iba 1den v tyzdni co mojho sefa vobec nezaujima ze zvraciam a som uplne mimo z toho ako mi je zle,musim robit fungovat dvihat lebo som tam aj sama ..preto som rozmysla ist na pn lebo inak to nevidim no neviem ci by to bolo pre mojho lekara dostatocne aby ma vypisal..chcela som pracovat pokial budem vladat a telo mi dovoli no za takychto podmienok uz nevladzem...dakujem za radu

uradnikova
autor
12. sep 2020

Ja som mala takto silne nevolnosti pri prvom, ze na pnku som ist musela, pretoze som bola dehydrovana z toho vracania, aceton v moci, musela som ist do nemocnice na infuzie, pretoze to uz bolo aj pre babo nebezpecne. Urcite su tehotenske nevolnosti dovod na pnku a vasa praca je s takymto stavom absolutne nezlucitelna.

uradnikova
autor
7. okt 2020

@mimkao ahoj.vratim sa k tvojmu prispevku. Som teraz 12tt, nevolnosti sa zhorsili natolko, ze som len o ranajkach plus v noci nieco male zjem. Vraciam denne od obeda kym idem vecer spat. Vecer zo mna ide uz len zlc. Nevladzem, placem, chcem radsej umriet ako toto. Buduci tyzden mam lekara, preto sa chcem tiez spytat na tie infuzie podavane doma. To ti predpisal gynekolog? Islo cisto len o ziviny pre telo alebo sa ti trosku aj ulavilo. Predchadzajuce tehu som si vybavila takto jednorazovo 2 infuzky za sebou, ziadna zmena:(. Predosle tehu infuzky v nemocnici mi zabrali len asi na 2 dni... Dakujem za odpoved

mimkao
7. okt 2020

@uradnikova
Nie, doktor mi ich nechcel predpísať, lebo že je to riziko.
Lenže švagriná je zdravotná sestra, pracovala v tom čase pre ADOS, takže to bola vyslovene jej parketa.
V lekárni mi muž nakupil infúzne sady, normálne mi zaviedla kanylu a chodila ju meniť podľa potreby. Dávala fyziolog a glukózu kôli energii a degan.
Potom som prešla na degan v tabletkách, keď už som bola schopná ich v sebe vydržať, ale po pár dňoch mi prudko vybehol tlak hore a začala som sa nalievať vodou. Až tak, že mi až tvár opuchla od vody. Hneď som vysadila degan, tlak a voda v tele sa upravili a ostala som už len čiste na fyziologu a glukoze. Veľmi mi pomohlo aj to. Zle mi prestalo byť okolo 18 tt.
Veľmi mi je ľúto, že ti je takto. Je to hrozné, ako musíme niektoré pri tomto trpieť.

uradnikova
autor
8. okt 2020

@mimkao ano, je to utrpenie. Navyse, ja som sa na toto dala uz stvrtykrat. Uvidim teda, co povie moj lekar, len ako citam, nie je to bezne predpisat a takuto znamu nemam. Do nemocnice ma zatial nedostanu. Najmensia dcerka by to nedala. Navyse, to mi naposledy poriesilo nevolnosti na 2dni,to ma uz nevtrhne. No nic, bojujem dalej. Uz teraz sa desim, co ma dnes caka. Ani muz nie je moc mily, uz mu to stazovanie pride otravne. Dufam, ze aspon dietatku toto vsetko neskodi. Nic normalne a zdrave v podstate ani nejem. Ani ovocie mi nerobi dobre. Uz nech je koniec...

mimkao
8. okt 2020

@uradnikova ja čakám teraz siedme bábätko a tiež som to takto hrozne mala pri všetkých.
To veľmi závisí od Dr. Pri predchádzajúcom tehotenstve mi bývalá doktorka úplne v pohode predpísala infuzky. To len tento Dr., čo mám teraz štrajkoval.
Bábu to určite neškodí. To sa v tomto prípade správa ako cudzopasník a živí sa na úkor matky.

shebamex
8. okt 2020

Skus lizatka Gravipop, mne sice priamo zle nebolo, len ma napinalo, ale v praci som pravidelne pochodovala s lizatkom v ustach 😁

uradnikova
autor
8. okt 2020

@mimkao fuu tak to ta naozaj obdivujem, si silna a obetava zena. Ja som sa rok odhodlavala na tento sialeny napad - stvrte dietatko. Len akosi to teraz vidim tak, ze to asi bola chyba, a to nie len kvoli nevolnostiam. Doma velmi podporu nemam a bojim sa odsudenia aj od rodicov za toto sialenstvo. Viem, aky maju totiz nazor🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre