Nevoľnosť, nechutenstvo a pálenie záhy

dejna077
4. sep 2013

Ahojte viem ze takychto tem je tu xy ale uz chytam zufalost. Som len na zaciatku tehu a uz mi to pride vecnost. Stale mi je zle. Nevraciam ale zaludok ma boli ci jem ci nejem v noci sa budim na preplneny zaludok kyselinou. Za tyzden som schudla 4kg asi len voda ale aj tak :( Zjem max 2-3 suche rozky a nejaku nektarinku. Voda mi tiez nelezie dole krkom. Pijem Fatru kvoli kyseline. Beriem kyselinu listovu a duphaston kvoli spineniu. Moze to byt aj s liekov? Mala som problemi so zaludkom aj v minulosti ale teraz je to neunosne. Poradite mi niekto co vam pomahalo?

hviezdicka111
4. sep 2013

@dejna077 ja som to tiez mala, cca do 13-14tt...nepomahalo nic, dokonca ani tabletky, ani cipky...ostava len vydrzat 🙂

dejna077
autor
4. sep 2013

@hviezdicka111 fuuu ja sa len obavam aby som neskoncila na infuzkach 😒 dnes som do seba dostala len tristvrte rozka jednu nektarinku a pol jablcka ziadna slava. Teraz skusam snehulky uvidim ci pomozu alebo ci ma z nich nebude palit zaha zase... 😒 vobec neviem mat radost z tehotenstva popritom sme to obaja velmi chceli.

hviezdicka111
4. sep 2013

@dejna077 no ja som nasilu do seba tlacila, hlavne zeleninu, ta mi tak nevadila 🙂 ale bola to bieda,no nastastie na infuzkach som neskoncila 🙂 drzim palce 🙂
inak mne radili milion babskych rad, aj proti zvracaniu, aj proti zahe, nepomahalo... ale to bolo par tyzdnov, sice otrasnych, ale potom sa mi uz nevolnosti objavili len raz - aj to asi z toho, ze teraz papam piate cez deviate 😀
neboj, nejak to vydrzis 🙂 ved co by clovek nespravil pre zdrave babatko 🙂

dejna077
autor
4. sep 2013

@hviezdicka111 ja sa snazim aspon to ovocie to mi tak nevadi neviem co by som zo zeleniny jedla maloktoru som tolerovala aj pred tehu. Asi jedine mrkva. Kalerab a salat ma nafukuju a v podstate nic ine ani moc neznesiem.

katkakovac
4. sep 2013

Vysad kyselinu listovú. Ako mi povedal pred týždňom doktor, telo je nadstavené na prijímanie vitamínov a minerálov zo stravy. Vyskúšala som a do týždňa sa to zlepšilo. Ak máš podráždený žalúdok a na to si dáš niečo čo ti ho zaťaží ešte viac, bude ti nekonečne zle, tak ako bolo mne. Vysadila som, začala som jesť viac zeleniny a pomali som sa rozjedla. Jem 5-6x denne v malých množstvách a dá sa to vydržať. Predtým som týždeň ležala polomŕtva, 2 rožky denne a trochu vody. Teraz viem ako - tak fungovať, viem ísť aj niekam von. Držím palce 🙂

dejna077
autor
4. sep 2013

@katkakovac asi sa o tom poradim s lekarkou pre istotu mala som aj vitqmin K a to uz len bol des...ten som musela vysadit lebo to boli kvapky a nedokazala som ich prehltnut. Kyselinu listovu mi kazala 2x denne lebo som spinila. Ale mozno je to aj kvoli tomu duphastonu ale ten mi asi nedovoli vysadit aj ked uz nespinim. Kazdopadne dakujem za radu. Zatial skusam ako pomoze pomale rozpustanie snehuliek v ustach. Zatial celkom ok. Na noc mam nachystany Talcid na zahu a espumisan na plynatost.

barbi6
7. sep 2013

mne povedal moj doktor ako jednu z mala informacii vobec, ze ak by mi bolo neunosne zle, ze nemozem nic zjest pripadne by som vela vracala, tak by mi dal nejake tabletky co "odstrania" nevolnosti. netusim o co ide ale mozno ak by si mala velke problemy sa na to radsej spytaj, lepsie ako ostat na infuzkach...

ladyzs
7. sep 2013

Ja som to mala tiež pri prvom tehotenstve do 4 mes. akurát stým, že ja som aj zvracala ráno, večer schudla som tak 5 kg. Že ti nechutí jesť sa ani nečudujem žalúdok je celý obrátený musíš zaťať zuby a kyselinu som mala inak až do konca a brala som na to už si nepamätám ako sa volali presne také vrecúška (tekutý sirup) mi kúpil muž v lekárni pre tehotné...

michalllkkkaaa
7. sep 2013

@barbi6 volá sa to degan 🙂

bettynka222
12. jan 2015

@michalllkkkaaa ahoj, ty si brala degan v tehotenstve? Nema to vplyv na plod?
Dakujem

michalllkkkaaa
12. jan 2015

nie, ja som to nebrala. pisala som len na reakciu mamičky. v tažších prípadoch to ale predpíšu.

morty7
22. jan 2015

Ahoj, mne bývalo tiež zle v 1. trimest. a ked som vysadila kyselinu listovu, hned na druhý deň som bola v norme, chutilo mi jesť...

kattyy3
24. jan 2015

Ahojte baby mne zacalo byt spatne pred tyzdnom ale nemam ranne nevolnosti ale poobedne ked ma boli zaludok a ako by mi nefungoval. Citim kyselinu no snazim sa jest aj tak lebo do rana hladna nevydrzim. Nevolnost mi pretrvava az pokial nezaspim a rano je lepsie. Lekarky som sa pytala a povedala ze su cipky a inak nic treba to vydrzat vraj to prejde okolo 12 tyzdna no niekedy som z toho unavena

ulzana
24. jan 2015

@kattyy3 mne velmi pomahala zmrzlina.zjedla som jej na kila

anula
24. jan 2015

mne zabera nealko pivo

barboritta
25. jan 2015

@kattyy3 a nevieš prosím ťa ako sa tie čípky volajú?dnes som vracala už 4x ☹

kattyy3
27. jan 2015

@barboritta to som sa nepytala ale predpokladam ze v lekarni by ti mali vediet poradit teda jedine ak by boli na predpis od gynekologa. Skus sa opytat v lekarni bo 4x vraciat je fakt dost a buduci tyzden mam kontrolu ak by si nezistila opytam sa svojej lekarky. Drzim palceky a je mi luto ze zvracias, ja zatial mam iba riadne nevolnosti a natahuje mi zaludok ale nezvraciam. Toci sa mi to jeden den je horsi a druhy lepsi. Nenasla som este nic co by mi pomohlo jedine co trosku utlmi zaludok je mentolovy cukrik skus to.

barboritta
27. jan 2015

@kattyy3 haslerky jem stále, tie mi pomáhajú celkom dobre. Inak odvtedy som už nevracala, u dr som bola tak všetko ok. Len keď cítim nejaký výrazný smrad žalúdok robí salta. Ale ďakujem

kattyy3
29. jan 2015

@barboritta to je u mna podobne niekedy mam stasne hlad na nieco a ked na to pozriem nemozem to zjest bo zaludok tancuje a vzpiera sa. S tym nic nenarobime musíme to vydrzat a dufat ze to prejde po 12t tehotenstva. Teda dufam

barboritta
29. jan 2015

No 1tehotenstvo mi bolo zle do 6 mesiaca,pri druhej a tretej dcérke do 12tt tak hádam to prejde tiež tak dajako. A napriek tomu už priberam

yanni
29. jan 2015

Mne pomahala Cola/Kofola a slane tycinky. Ja som mala rovnaky problem ako zakladatelka tejto diskusie. Bolo to 7-8.tt, Nastastie to preslo po dvoch tyzdnoch. Tiez som nevracala, len som nemohla nic zjest a zaludok ma bolel. teraz som takmer v 16tt a mam sa dobre. Akurat, zase opacne, musim cely den nieco jest. Dokopy nezjem viac ako pred tehu, jem sice castejsie ale v mensich mnozstvach. Hlavne vela ovocia. A po tyzdnoch " picej alergie", nemohla som ani len vodu pit, mozem konecne aj obycajnu mineralku. Mna baby bolel normalne zaludok z obycajnej vody.
Zial treba len vydrzat.
Ozaj zaha ma tiez obcas pali aj teraz, ale fakt len obcas a to len vecer a len v lahu. 😕

luta13
27. feb 2015

ja mam tiez problem so zaludkom...ked som hladna boli od hladu, ked sa najem boli od najedenia a mam pocit na vracanie, ale nakoniec nevraciam ...citala som, ze je to normalne hlavne v 1.trimestri, treba vydrzat...na kyselinu mi pomaha pohar tepleho mlieka, alebo kakaa a zutie zuvacky bez cukru...a vyssie dat vankus na spanie...to mi pomahalo aj pri 1.tehu...no vtedy som aspon nemala problemy so zaludkom...no musime vydrzat...☹

lele7
4. mar 2015

Ja som tiez par dni brala Duphaston a vtedy mi bolo este horsie ako obvykle ( a to mi byva asi od 7 tt dost zle), dokonca aj gynekolog mi potvrdil, ze mi bolo horsie od Duphastonu, ale ked treba, tak treba... cakam, kym mi nevolnosti uplne prejdu, dufam, ze to bude skoro.
Co som objavila, je ze mi pri nevolnosti na cas pomoze, ked zujem sladke zuvacky. inak sa len snazim pravidelne a v malych davkach jest a pit, ale nechuti mi nic..
Nejak to vydrzime, musime 🙂

myrepose
23. mar 2015

..mne je dobre len v noci a keď ležím. inak mi je už dva týždne celé dni zle, teraz sa to posledné dni zhoršilo a prišlo aj nechutenstvo. vodu už skoro vôbec nemôžem piť, presedlala som na perlivé vody s citrónom. keď som hladná, tak ma úplne trasie, viacmenej taká vnútorná triaška a je mi neustále zima. keď sa mám však najesť, tak na nič nemám chuť a keď aj niečo zjem, tak mi je o pár minút znova zle. zajtra idem na kontrolu, tak spomeniem doktorke. beriem takisto zvýšenú dávku duphastonu (3x1) a magnézium (3x1). ktovie, či to má súvis. vydržíme babule 🙂 hlavne nech je bábo v poriadku

lele7
23. mar 2015

@myrepose úplne ťa chápem, presne také príznaky ako Ty som mala a ešte stále mám aj ja. keď som prestala brať duphaston, trošku sa mi asi v 13tt polepšilo, ale potom mi ho nasadili zase.. takže stále mi nie je najlepšie, ale pre drobčekov to vydržíme, zle nám bude pár týždňov alebo mesiacov, ale radosť z bábätka bude navždy 🙂

myrepose
24. mar 2015

.. @lele7 dnešná kontrola dopadla na jednotku. videla som to najkrajšie bijúce srdiečko. najkrajší pocit na svete 🙂 už sa teším na poradňu o mesiac, keď bude bábatko lepšie vidieť. odo dnes sú mi všetky nevoľnosti ukradnuté, to maličké za to stojí a ja som sa dnes ešte viac do neho zamilovala 🙂 pekný deň

lele7
24. mar 2015

@myrepose jeeeej 🙂 aj som ti chcela písať, ako si dopadla na kontrole 🙂 teším sa s Tebou!!! 🙂 mne je dneska zase totálne zle, tak si ma týmto príspevkom aj povzbudila, aby som na to nemyslela. zvládneme to! 😉

tutina26
14. apr 2015

Ahojte dievcata, som Vasa spolutrpitelka, 7 tt, nevolnosti, zvracanie, bolest zaludka su mojou kazdodennou sucastou. Dostalo sa mi toto do ruk. Hodinky s impulzami potlacajuce nevolnosti. http://www.primabella.sk/ poculi ste o tom? Kde je to mozne na Slovensku zohnat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre