Nedvíhaj ťažké, si tehotná

linduska_
3. apr 2024

Ahojte dievčatá, túto vetu počúvam od mm permanentne a vôbec v tom nemám jasno, je to obmedzujúce, ale zas pre zdravie bábätka všetko. Moja otázka však znie, koľko kg ste dvíhali v 1.trimestri a čo je už veľa? Môžem zdvihnúť vysávač, 3kg nákup, vedro s vodou? Niekde som čítala, že tehotné môžu dvíhať až 15kg, čo mi ale príde fakt veľa… tak koľko?
P.S.; pardon za primitívnu otázku…

monillia
3. apr 2024

@linduska_ to je krásne, že sa o teba tak bojí stará. Len či mu to zostane aj pri druhom tehotenstve, keď budeš nosiť prvé dieťa na rukach a to bude mať určite viac ako 3kg

bubuzu
3. apr 2024

@linduska_ v prvom trimestri pri prvom som bežne veci, nákupy, vedrá dvíhala, tak max 7 kg. Pri druhom tehotenstve som dvíhala 14 kg syna...na začiatku. Tretí trimestri už nie.

adabise683
3. apr 2024

@linduska_ to by veru aj mna zaujimalo kedze som prvykrat tehotna a byvam sama takze dvihnutiu tazsich vevi sa sem tam veru nevyhnem

dominikamacakova
3. apr 2024

Nosiť môžeš všetko, ale napríklad ja som pri druhom tehotenstve dostala pruh keďže som stále nosila staršiu.

sejbipi
3. apr 2024

Bežne všetko dvíham, keďže muž chodí neskoro z práce. Nemá mi kto pomôcť s nákupmi, alebo so synom, ktorý váži 14kg. Keď si to vieš zariadiť inak, tak je určite lepšie vyhnúť sa ťažkým váham, ale keď to inak nejde, tak to nejde. Pre mňa je ťažká váha 10+kg, dovtedy by som to ani neriešila, pokiaľ nemáš komplikácie, nie si na rizikovom a nemáš nariadený kľudový režim

jaskolka
3. apr 2024

Tak ja som ani pri jednom nič extra ťažké nedvíhala, normálne nákup, vysavac a tak to hej ale syna som naučila, ze skrátka teraz ho nosiť nemôžem, keď chcel ísť na ruky, tak som si sadla na gauč a tak som ho zobrala. Naučil sa, ze nemôže po mne skákať, len tak sa rozbehnúť a chytiť sa ma. Máme sprchu, čiže tam vošiel sam, do postele, z postele šiel sam, pri obliekaní, prebalení nebol dôvod ho dvíhať.

linduska_
autor
3. apr 2024

@monillia Nabudúce skús odpovedať k veci možno bez uštipačných komentárov a budeme všetci spolu šťastní.😉

lisymbia
3. apr 2024

Je to veľmi individuálne, niekomu je ťažké aj 10 kíl a inej nerobí problém 15 😊 riadila by som sa sebou a svojimi pocitmi čo dávam v pohode a čo mi je už moc. Ja dvíham aj činky napríklad 😀 takze podľa mňa najlepšie počúvať svoje telo

doris11
3. apr 2024

@linduska_ je to aj o tehotenstve, ja som mala bezproblémové a dvíhala som hocičo, stavali sme dom akurat a chcela som byt velmi nápomocná 😂 ale vedela som kedy dosť.

deti95060810
3. apr 2024

@linduska_ to vôbec nebol uštipačný komentár...to bola napísaná bohapustá pravda... 😉

linduska_
autor
3. apr 2024

@doris11 My tiež a práve preto ma to zaujíma😂

anavixy
3. apr 2024

Zalezi na ake vahy si zvyknuta, ake mas tehotnestvo, ci si mala nejake problemy… ked si zdrava, mas fyziologicke tehotenstvo a doteraz si nebola len obskakovana ale normalne si fungovala ako kazda zena v domacnosti, tak v tom pokojne mozes pokracovat. Riad sa svojim telom, ked citis nepohodlie, tvrdne ti brusko, tak treba polavit. Ked si v pohode, mozes robit vsetko ako doteraz, pozor si treba davat hlavne vo vyssich tyzdnoch na udery do bruska a prilisnu namahu (opat sa treba riadit tym na co si zvyknuta a ako tvoje telo reaguje).

doris11
3. apr 2024

@linduska_ ja som stále čosi robila, dvíhala, podávala, no motala som sa tam furt 😃 a keď má vyhnali zo stavby išla som si robiť skalku .. ale musíš ty citit čo je pre teba ok 🙂

jankatusik
3. apr 2024

Neviem od čoho to záleží ale pri druhom tehotenstve som si chcela zakúpiť v kozube a išla som na drevo, neviem koľko vážilo ale naložila som si ho do kosa dosť a odniesla do domu no a ráno som už krvácala. Poležala som dva týždne v nemocnici ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Ono záleží aj od zeny taká ktorá cvičí dvíha činky tak pre ňu by to nebolo nič.

monillia
3. apr 2024

@deti95060810 presne tak....neprežiješ, nepochopiš

petko81
3. apr 2024

@linduska_ ja som vylievala bazén na záhrade čo tam ostala voda
Ten taký gumový veľký okrúhly
A potom ho ťahala cez záhradu má plot aby vyschol.bola som v 5 mesiaci.
Muž má potom skoro prizabil,či som normlana
🤷‍♀️😁🤦

zuzinka888
3. apr 2024

Ak nie su zdravotne problemy tak sa nemusis o seba prehnane bat. Su zeny co nosia v bruchu babo a na bruchu druhe( teda to prve) batola.jednoducho musia. A su zeny ktore idu rodit rovno z posilky Ak ti lekar neodporuca kludovy rezim - zi svoj zivot. Ale je to od manzela pekne ma ta rad chce ta chranit- tak to vyuzi aspon teraz ked si tehotna- ono ho to mozno pri druhom( ak planujete) prestane bavit🤣

saxana000
3. apr 2024

Aj vysavac aj kybel s vodou aj nakupy aj bednicku s pivom.. ide o to ako to zdvihas nie kolko to vazi

jaja8_9
3. apr 2024

@linduska_ v prvom tehu som si dávala pozor a kontrolovala co môžem zdvihnúť a co nie ale teraz pri druhom už nemám veľmi na výber zdvihnem dcérku keď treba (nenosím ju na rukách ale nevyhnem sa úplne tomu ešte nemá ani 2r) a ma 13,5kg.... Mne Dr na to povedal ze je to v poriadku to by nemali žiadne ženy deti po sebe potom, na vahu na ktorú si bola zvyknutá aj predtým pri fyziologickom tehotenstve nemá žiadny vplyv.
Bud rada ze sa manžel tak stará 😄😅 aj môj sa staral pri prvom a pri druhom... Haha

marianarem
3. apr 2024

@linduska_ Ja som dvihala tolko, na kolko som sa citila. V prvom trimestri som bola slaba, unavena, tak som dvihala menej. V druhom som fungovala bez nejakych obmedzeni a v tretom mi zacalo tvrdnut brucho a to mi akosi davalo najavo, ze odkial pokial.

diewcatqoo
3. apr 2024

Pre tie, ktore pisu, ze v druhom tehotenstve na to uz nebude dbat, lebo bude dvihat starsie dieta... su zeny, ktore druhe mat neplanuju, pripadne maju, ale neskor, ked uz prve je dostatocne samostatne na to, aby ho matka nemusela nosit.

Bezne nosim vysavac, aj lahsi nakup, kybel s vodou a pod. Ale tiez pri tom pocuvam reci manzela, ze to nemam nosit. No nie zakazdym ho mam pri sebe a casto potrebujem spravit nieco, ked pri mne nie je. Nemam to nejak presne na kila, co nosim a co nie, ale tazsie nakupy, ani starsie dieta nezdviham. Je to moje tretie tehotenstvo.

mariska1989
3. apr 2024

A čo ženy ktoré zdvyhaju činky . Ťažkú váhu aj 25/30 kg . Neboj zdvyhaj len toľko koľko si podľa seba myslíš že je to pre teba ok . Normálne som dvyhala balík vody do košíka , z košíka na pás a z pásu do košíka , z košíka do auta z auta do chalupy 😁. Takže priemerná váha na akú sa cítiš

rozculena
3. apr 2024

moja mama robila na pošte,bola tehotná a nechali ju dvíhať ťažké balíky....potratila .....a nevedeli zastaviť krvácanie....

zuzanka.zuzu
3. apr 2024

v 1.trimestri? 😳 snáď treťom... a asi si na rizikovom.... inak je to debilna otázka a uraz sa koľko len chceš 🙄 že prvom 🤦 šup šup už si mala byť PN, meskas

tehotna40
3. apr 2024

V prvom tehotenstve som na začiatku pracovala v obchode, bežne som zdvihala napr karony mlieka je ich tam 12 takže to ma 12kg cca, to bolo asi maximum. Potom ku koncu tehotenstva sme sa sťahovali takže zasa som zdvihla ťažké ale to som si povedala ze ved uz aj keby niečo tak len porodim 😀 teraz som znovu tehotná a zdviham dcérku ma 16kg, do stoličky, do vane, z vane, sem tam sa ešte maznoška aj pestuje. Takže max 16kg zdviham. Ale to záleží aj od tvojho zdravotného stavu, a ako sa ty cítiš. V druhom trimestri tohto tehotenstva, keďže som mala nejaké problémy som sa bála naozaj niekedy aj nákup zdvihnúť lebo ma pichalo bruško potom. Takže záleží to od teba, tvojich pocitov ,kondičky 🙂

mikadooo
3. apr 2024

@linduska_ nie sú na to tabuľky. Snáď nepotratíš a bodka... Proste nerob blbosti. Ale zas fľašu minerálky zo stola dvihnúť môžeš, keď si chceš naliať... Ak je pri tebe manžel, tak sa nechaj obskakovať. Ak nie je a nehorí to, tak nechaj náklad na zemi. A ak to horí, buď si zavoláš pomoc, alebo to dvihneš, iná možnosť nie je 🤷. Ja radšej ani nechcem hovoriť aká som bola sprostá v tehotenstve, našťastie som dcérku v zdraví donosila. Pri druhom už som bola rozumnejšia, pri treťom som bola mega opatrná, to už som vedela, čo to znamená ležať na rizikovom v nemocnici.

dame2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
4. apr 2024

DVihala a nosila som starsie dieta okolo 12-13kg... denno denne...

Babatku to ublizit nemoze, pokial nemas problemy. Ale v tehotenstve su povolene slachy a vaziva, aby babatka mohli rast, takze je vacsia sanca ublizit sebe samej pri nespravnom pohybe...

luciferka93
4. apr 2024

@linduska_ som v prvom trimestri a dvíham malého keď treba, má 14 kg, niekedy sa inak nedá, keď mi začne štrajkovať zoberiem na ruky a ideme 😃 v prvom tehu som sa bála viac, muž za mňa aj vysaval, pri druhom keď mám malého pri sebe to nestíham riešiť 😃 ale podľa mn vysávač ľahší nákup kľudne ak nemáš žiadne problémy ako krvácanie atď... Ťažšie nákupy ja nenosím, nechám v aute a muž po ne zbehne keď idem do obchodu sama ☺️

adrbat
4. apr 2024

@linduska_ pri prvom tehotenstve som normálne nosila 3-4kg nákupy a každý deň 7km prechádzky . Teraz pri druhom, mám zakázané aj syna zdvíhať (13kg), kvôli spineniu. Každé tehotenstvo je iné . Pri prvom som všetko robila a nujako som sa neobmedzovala ale teraz už musim .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre