Koľko týždňov som tehotná?

21. jan 2023

V ktorom tyzdni som, ked som mala posledny menzes 17.12.?

nika_val
21. jan 2023

17.12. Začínal či končil?
Kedy začínala ms ?

autor
21. jan 2023

@nika_val zacal 17.12. skoncil 22.12.

nika_val
21. jan 2023

Tak treba iba spočítat kolko tyždnov prešlo od 17.12
Teda ak máš už pozitivny test

autor
21. jan 2023

@nika_val prave o to mi ide. 19.1. Som si robila digitalny. Pozitivny. A napisla 2-3 tyzden. Podla kalendara a menzesu mi vychádza ale uz cca 5 tyzden.

nika_val
21. jan 2023

To sedí..
Tehotensky tyždeň sa počíta od začiatku poslednej menštruacie
Ale tento test ukazuje tyždne od predpokladaneho počatia (kedy prišlo k oplodneniu vajíčka)
🙂

clori
21. jan 2023

digi ukazuje pocet tyzdnov, ktore ubehli od oplodenia vajicka. k tomu terminu si pripocitas 2 tyzdne a ak mavas pravidelny 28-dnovy cyklus s ovulaciou okolo 13-15.dna, potom by ti mal termin podla MS sediet s tym podla digi. a u teba to suhlasi 🙂 cize pokojne si rataj tehu podla MS

greta2017
21. jan 2023

Si v 5tyzdni tehotenstva. Zajtra ti zacina 6ty. Na digi teste ukazuje cca kolky tyzden od oplodnenia presiel

autor
21. jan 2023

Vdaka dievcata uz rozumiem. Zmiatol ma ten digi a myslela som ze este mam čakať. Ale uz mozem v pondelok volat o termin o dr. Ze? Uz by tam v 6.tyzdni mohol cosi vidieť

clori
21. jan 2023

lepsie, ak pockas este tyzden. v 7. tyzdni by uz mohlo byt vidiet blikat srdiecko 🙂

autor
21. jan 2023

@clori dobre ďakujem ❤️

moni3456
21. jan 2023

Ja mám podobný problém ale s tým že poslednú menštruáciu som mala 15.12 a dnes mi Digi test ukázal iba 1-2, stalo sa to už niekomu? A menštruácia mi už mešká týždeň.

nika_val
21. jan 2023

@moni3456 asi posunuta ovulaciu teda k oplodneniu prišlo neskoršie 🙂

lavinis
21. jan 2023

kludne ešte aspoň tyzden čakaj, ja som tiez sla hrr začiatkom 6tt, srdiečko ešte nebolo, zbytočne som potom stresovala dalšie 3 týždne.

clori
21. jan 2023

@moni3456 mala si pravdepodobne posunutu ovulaciu. pockaj 2 tyzdne a potom na kontrolu ku gyn. kedze si s vysokou pravdepodobnostou mala ovulaciu neskor, nebude velkost babatka suhlasit s terminom pocitanym podla tvojej poslednej MS. to by boli pre teba zbytocne stresy. takze trpezlivost a nezen sa k dr. hned. mozes vsak pre pokoj absolvovat aspon odber krvi, ak chces a ak to tvoj gyn robi. na utz mas vsak cas - clearblue by ti malo ukazat potom 3+

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre