Kedy začať brať kyselinu listovú alebo vitamíny?

10. máj 2024

Ahojte, začali ste brať kyselinu listovú alebo nejaké vitamíny pre tehotné už v čase snaženia sa o bábo alebo až keď ste sa dozvedeli, že ste tehotné?

ns994
10. máj 2024

Ahoj. Ja som zacala brat uz ked sme sa snazili o babo.

xxemma
10. máj 2024

Ja asi uz rok pred femibion 1 a kedze mam poruchu vstrebavania listovky, tak este aj listovku.

veselo_neveselo
10. máj 2024

Kys listovu, vit D urcite vopred, ostatne podla mna staci aj neskor.
Dolezite je podchytit nejake chybajuce vitaminy, mineraly, ak mas nedostatok. Napr ak mas malo zeleza, tak doplnat aj to uz pred tehu.
Ale listovka a vit D bez debaty uz vopred. Neuskodia, a len pomozu.

ruzovakrava
10. máj 2024

Kyselinu listovú je vhodné brať aspoň 3 mesiace pred otehotnením. Ak je to viac tak to samozrejme problém nie je.

pukina
10. máj 2024

kyselinu uz ked sa zacnete snazit o babo, ine vitaminy som uz potom nebrala, iba neskor v tehotenstve zelezo na predpis od lekara, ked mi trochu kleslo. Ked mas dobry krvny obraz a doteraz si ine nic neuzivala, kyselina listova ti bohate staci, netreba ziadny predrazeny femibion.

nevenka
10. máj 2024

Ja som brala pri prvom a druhom dietati az ked som mala 2 ciarky na teste. Nejak sme sa o deti nesnazili, proste prisli. Pri tretom som si sem tam dala kyselinu listovu kvoli zelezu a pri stvrtom tiez. Pri tych 2 poslednych som si sledovala ovulaciu testami a bazalkou, tak ked som zistila, ze ovu bola skor ako mala byt, tak mi to bolo podozrive a radsej som si uz davala kyselinu listovu a nepila som. A potvrdilo sa mi to potom, ze som aj tehotna teda bola.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre