Môžu mať vysoké dávky kyseliny listovej nejaké následky?

Zodpovedané
20. jan 2023

Dobrý deň,

nechtiac som užívala 3 týždne 1,2 mg kyseliny listovej. Absolútne som si neuvedomila, že vitamíny, ktoré beriem tiež obsahujú kyselinu listovú. A keďže sme sa začali snažiť o bábo, tak som začala brať aj 1000-ku kyselinu listovú. Viem, že kyselina listová môže byť nebezpečná vo vysokých dávkach.

Môže mať tento môj omyl nejaké následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

kyselinou listovou sa nedá predávkovať, ale dávky 1200 ug kyseliny listovej u zdravej tehotnej sú úplne zbytočné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič