Čo mám čakať na prvej poradni?

10. nov 2022

Ahojte, idem o mesiac na prvú poradňu a jedine čo mi povedali je čas kedy mám prísť 😀 to ani moč, ani krv nebudu brat? Keď mi nikto nič nepovedal? Ako to u vás prebiehalo? Dakujem😊

natall113
10. nov 2022

Mňa na prvej poradni odvážili zobrali krv a mala som doniesť moč, lekár spravil sono a dostala som knižku kvôli dovolenkam atď som mala prvú poradňu až keď som bola 10tt

lorin29
10. nov 2022

Treba moč 🙂
Poviem ako to funguje u mojej... Keď som prišla dala som kartičku vošla som dnu dala som moč na umývadlo išla som sa odvážiť potom mi zmerala tlak a išla som znova do čakárne a čakala do poradia ale záleží ci sa objednávas na hodinu alebo ako 🙂 co sa tyka krvi tak mi ju brali okolo 11 - 12 tt

zuzkacik4
10. nov 2022

A uz si bola na potvrdeni tehu u dr? Lebo je rozdiel poradna a potvrdenie tehu, to sa este nerata ako poradna...
Ak ides uplne prvy krat, tak klasika, otazky kedy bola posledna ms, ci mas nejake problemy, urobi sono a potvrdi tehu..
Na poradni skontroluje moc, zmera tlak, popyta sa, ci nemas nejake problemy, pozrie ta, urobi sono (moze ale aj nemusi, zalezi potom od dr, ci robi sono kazdu poradnu alebo nie)..

deti95060810
10. nov 2022

zoberú krv, odvážia, zmerajú tlak, ja som moč nenosila nikdy - vycikala som sa do pohárila na WC u lekárky...

werony_n
10. nov 2022

Ak ideš na prvé vyšetrenie ohľadom potvrdenia tehotenstva, tak nepotrebuješ nič,urobí ti sono, pozrie zdola, odváži, zmeria tlak. Ak ideš ale na prvú poradňu, tak potrebuješ moč, to budeš nosiť na každú. Mňa vždy aj upozorňovala sestrička, kedy mi budu brat krv, aby som prišla nalačno.

autor
10. nov 2022

@zuzkacik4 jasne že tehotenstvo mám potvrdené 🙂 tak a preto ma objednali o mesiac že už budem 11tt… toez si musím brat volno z prace, lebo knizku ešte nemám … vôbec nič mi k tomu nepovedali no a u mna je sakra problém sa vycurat takto na povel, mne keď nejde, som nervózna, tak skúmavka si môže piskat aj sa tešiť 🥲😅

yvanielka
10. nov 2022

Kúp si v lekárni skúmavku a odober ranný moč doma, nemusíš u Dr.

zuzkacik4
10. nov 2022

Vsak sa doma vycikaj do skumavky a dones, tak ako pisu predo mnou 🙂 moj dr napr. chce vzdy prvy ranny moc, takze ja nosim rovno z domu...pekne tehulkovanie 🍀🙂

autor
10. nov 2022

@zuzkacik4 a môžem sa prosim opýtať, stačí ta 12ml štandardná skúmavka na moc? 🙂

jankalukasova
10. nov 2022

Čo myslíš tým, že si musíš brať voľno lebo ešte nemáš knižku? 🤔

zuzkacik4
10. nov 2022

Ano, staci 🙂

autor
10. nov 2022

@jankalukasova tak lebo to nemám čím podložiť zamestnavatelovi a tým pádom nemám nárok na platene volno nad rámec 7 dni …

autor
10. nov 2022

@zuzkacik4 dakujem ti krasne 😊

jankalukasova
10. nov 2022

Tak môžeš použiť normálny paragraf na návštevu lekára a ak ich máš vyčerpané, tak popros lekárku o potvrdenie tehotenstva a odovzdaj to spolu na personálne. Zbytočne si budeš brat dovolenku. Podľa mňa Ti knižku na tej poradni už dá ale určite Ti vie napísať potvrdenie o tom, že si tehotná aj bez nej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre