Čo cíti žena v 9. týždni?

jana2223
30. jún 2014

Potrebovala by som od vas radu, skusenost. Som v 9 tt a moje pocity su ako keby som tehotna vobec nebola. Od zaciatku ziadne zvlastne chute, ziadne pachy, vone, ziadne nevolnosti, bolesti, proste nic. Je to pre toto obdobie normalne alebo ste zazili niektora nieco podobne? Za odpovede budem vdacna!

monicm
30. jún 2014

@jana2223 je to normálne,niektoré ženy ani netušia,že sú tehu,nemajú žiadne probémy,prípadne býva aj tak,že všetko tieto "radosti" tehotenstva sa ozvú neskôr.takže si to užívaj a teš sa

milota164
30. jún 2014

bud rada ze zatial nemas ziadne priznaky a drzim palce nech to tak zostane co najdlhsie

eikenella
30. jún 2014

stastne zeny, co sa v tomto obdobi nekamaratia s toaletnou misou 🙂

23petka
30. jún 2014

@jana2223 ja by som chcela vedieť, prsia ťa tiež nebolia??

lubiduch
30. jún 2014

Ja som citila vsetko :D neznasala som pach jedla (kazdeho), manzelovu vonavku, pach sprchovych gelov, zubna pasta bola ako otrava pre mne. Dokonca ani vodu som nemohla citit, proste nic. Grcala som ze v kuse, prave v 9tt som bola aj v nemocnici lebo baby nemalo uz zisdnu vyzivu, ja som schudla 7kg...
Prsia som mala pocitovo alo minutu pred vybuchom...
Fakt parada....velmi ti prajem aby tvoje nepriznaky pretrvali nadalej, ja som sa citila ako na smrtelnej posteli nie ako v najstastnejsom obdobi zivota 🙂)

jana2223
autor
30. jún 2014

Dakujem vam za vsetky odpovede! Ukludnili ste ma lebo som uz mala pocit ze ozaj nie som normalna.

jana2223
autor
30. jún 2014

@23petka prsia mam troska naliate, asi ako bezne pri menstruacii, takze tiez nic extra tehotenske.

anuskaaprazko
30. jún 2014

@jana2223 ja som tiez mala len take bezne predkramove priznaky 🙂 mierne bolesti podbruska a troska napate prsia 🙂

23petka
30. jún 2014

@jana2223 ja som si myslela, že podľa pŕs zistím či som tehotná, ale keď tu čítam koľko žien nemá žiadne príznaky, tak asi nie je nič ešte stratené,keď ma ešte nebolia

jaaty
30. jún 2014

@jana2223 radosť 😵

jana2223
autor
30. jún 2014

@jaaty vazne?? No co som sa ja narozmyslala ze preco nie som ako ostatne 🙂

mima131
30. jún 2014

ahojte.....ja sa chcem opýtať....som v 9 tt a lekár mi urobil fotku a povedal že moje babo je 5,8 cm velké ale vsade citam ze v 9 tyzdni su velke 2-3 cm je to normálne?

mirkava
30. jún 2014

ja som tiež nemala žiadne chute len uz v deviatom mesiaci, ale zle mi bolo troška rano a vecer a mala som na začiatku aj zvýšenú teplotu.... ale buď rada že to takto dobre znášaš 🙂

lulu369
30. jún 2014

@jana2223 Ahoj, je to úplne normálne 😉 Ja som pri dcérke ani netušila, že som tehotná, k doktorovi som šla až v 9tt. A test som si spravila v 7tt, aj to len preto aby som mamu utvrdila v tom, že tehotná nie som. ale pravdu mala ona a dnes má moja princeznička už 5 rôčkou 🙂

lady511
30. jún 2014

@jana2223 ahoj ja som do 12tt ani netušila že som,,síce ms meškala ale kedže ma hormonalne lieky tak ta mi meškavala skoro stále,,,nemala som žiadne bolesti prs,,žiadne chute,,ani nevolnosti,,až okolo 12tt som začala mat podozrivo často chut na kyslu kapustu a kyslu vodu z kapusty 😀 😀 pila som ju pomaly na litre 😀 😀

myawilkinson
1. júl 2014

presne tieto otazky vtom obdobi trapili aj mna :D ... ale ja som tiez mala priznaky ale az neskor njak v 11 tyzdni mi zacalo byvat zle ale nezvracala som .. co si myslim ze je este horise lebo tie nevolnosti trvaju cely den potom unava 4 krat za den som bola schopna spat...prsia ma boleli tak ze tyzden boleli tyzden nie...a bolesti v podbrusku a obcasne pichanie.. co je normalne lebo sa roztahuje maternica to ze boli ap icha obcas jel en dobre znamenie , ze je vsetko v poriadku a ze babo rastie tak sa maternica roztahuje 🙂 aaaaaaaaa dalsi bol , ze mi nenormalne smrdelo maso a to som teraz v 5 mesiaci a stale honemozem ani citit .. ako ktore ... ale kuracie v ziadnom pripade bravcove tiez .. hovadzie som uz zjedla sice z tazkostami ale zjedla nech aspon njaku taku lepsiu bielkovinu dam do seba 🙂

bastillka
4. júl 2014

Stastne to zeny,ktore si uzivaju tehotenstvo od zaciatku..ja mam velmi podobne priznaky ako myawilkinson. Od rana je mi zle prakticky az do vecera, natahuje ma uz aj z cistej vody..Na jednej strane je mi z toho do placu,lebo zvladat to v praci v takomto stave je makacka,no na druhej strane viem,ze sa nieco deje a upustam z obav a zlych myslienok...Navyse idem v tomto stave prezit 9 hod v lietadle...

1234lubka
4. júl 2014

@jana2223 mne keby nenaradtli brucho a drobec nezacal kopat tak neviem ze sim tehotna....to nieje pravidli ze musis mat chute nevilnisti atd...kazda zena inac vnima hormony.....ja som ani ku koncu tehu sa necutila tazka ani unavena....az posledny tyzden mi dal zabrat 🙂 bud v klude 😉

zuzina1881
5. júl 2014

Aj ja som prave v 9tt 🙂 su dni, kedy ani neviem, ze som tehotna, inokedy mi je zle a cely den lezim. Do 6tt ma velmi nafukovalo, bolesti podbruska dost intenzivne, po magneziu ustupili... a nemohla som spavat, len tak 5h max. Prsia mam uz o cislo vacsie a pevne ako silikony 😀 a boliaaaa! Podprdu nemozem ani v noci dat dolu. V 7-8tt ma okrem prs nic nebolelo, len som bola unavena a rychlo som sa zadychala aj na 15 schodoch. Teraz ma zas pobolieva podbrusko, natahuje ma, ale nevraciam, jest mozem vsetko, ale najvacsiu chut mam na masko 🙂 prijemne tehulkovanie vsetkym prajem 🙂

nelly004
5. júl 2014

@eikenella asi tak 🙂) ja som sa kamarátila do 4 mesiaca..a v robote nikto nevedel do konca 1.trimestra, tak bolo žúžo podajme objímať záchod :D

eikenella
5. júl 2014

@nelly004 nic prijemne, aspon, ze je uz potom 🙂

zuzanaa2010
8. júl 2014

Mile dievcata,prosim vas.. som cca v 7 tt a citim sa vselijako 🙂 niektore dni ok..ine mi je zle.milovala som kuracie maso no twraz to nemozem ani citit a o cistej vode ani nehovorim.avsak podbrusko ma uz neboli..stale mam vsak obavy ci je vsetko ok.keby boli nahodou nejake problemy tak by som mala bolesti a krvacala by som alebo ako??je to prve tehu preto som dost ustrachanaa....dakujem za kazdy nazor

janushka7
9. júl 2014

mne prsia zatial bohuzial nenarastli ale zato mi byva zle a uzivam si chvile ked mi je aspon trochu lepsie. Do seba nemozem pomaly za cely den nic dostat, este rano ako tak ale vecer uz nemozem na jedlo ani mysliet. ked tak si dam ryzu alebo zemiaky ale maso blee co som milovala maso. A z cistej vody mi je tiez neskutocne zle, uz som schudla 3 kg, dufam, ze coskoro zacnem naberat a bude mi chutit papat

dr_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3d
10. mar 2016

@lubiduch Ja som to mala uplne presne ako ty pri prvom tehotenstve. Teraz pri druhom vobec nic, trosku psia mam naliate. To ti pisem len ze pri druhom babetku mozno to uz nebude take hrozne. Presne viem, co si prezivala.

lubiduch
10. mar 2016

@3d aj sa som aktualne tehotna 🙂 a tie pocity su rovnake, je to zu 16tt aktualne, ale grcam este stale, a tie pachy a vsetko ostatne...proste uplny obraz prveho tehotenstva, aj hospiralizaciu som si zopakoval 🙂

inac presne to som si hovorila ze druhe bude snad lepsie..ale prd makovy u mna... 😎

3d
10. mar 2016

@lubiduch jajaj. to mi jeluto. Tak to len vydrz prosim ta... 🙂 🙂

1veverica
15. mar 2016

Ahojte baby, viete mi povedat ake vybavovacky ma cakaju. Som v 6tt. a este som dietatko nemala. Vie mi niektora pomoct, co vsetko treba vybavit, nakupit a tak, dakujem za radu 😉

chymenitta33
15. mar 2016

Môžeš cítiť akurát tak radosť, alebo žalúdok! 😀

evittam
15. mar 2016

@1veverica No v 6.tt zatiaľ nič. Potom čo sa týka úradov - ak máš nárok na MD tak MD na SP- nástup 6-8 týždňov pred termínom pôrodu, po narodení dieťaťa rodinné prídavky a príspevok pri narodení dieťaťa (po dožití 28 dní) na UPSVaR, ak nemáš nárok na MD, tak po narodení ešte vybavíš na UPSVaR rodičovský príspevok. No a čo kúpiť - hlavný máš kočík, postieľka, plienky, no a nejaké oblečenie-nie veľa, nakoľko bábo rýchlo rastie a veci pre teba do pôrodnice - na nete nájdeš zoznamov určite dosť. A čo sa týka vecí do pôrodnice, tak to má väčšinou aj každá pôrodnica niekde napísané. 😉
No, ale ako som ti už napísala - riešiš veci až mooooooc skoro.....Ja som najskôr začala nakupovať nejak v 7.-8.mesiaci tehu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre