Bolesti a možné mimomaternicové tehotenstvo

zuzina6
16. feb 2012

Ahojte, viete mi niektorá poradiť? 13.1. som mala poslednú menstruaciu, test mi vysiel pozitívne, včera som bola na ultrazvuku, ale nič nebolo vidieť a dnes mi vyšli krvne testy s veľmi nízkou hladinou HCG. Vraj môže ísť o skore tehotenstvo ale teda aj o mimomaternicove. Další ultrazvuk mám 21.1., lenže stále mám veľké bolesti v pravej strane, ktora vyraza do krizov a nôh ako keby som mala zápal vajecnika, čo mi teda lekár vylúčil. Ovulaciu som mala 29.1. čo je teda teraz 19. den. Mali ste niektorá takéto bolesti a čo to znamenalo? Čakať ešte 5 dni je pre mna nekonecne....ďakujem

paula80
17. feb 2012

Možno ťa poteším,ale ja som bola na tom podobne ako ty,menštruácia mi meškala týždeň a urobila som si test, vyšiel pozitívne,tak som utekala k doktorovi,no ten tam nič nevidel, zľakla som sa,že či tiež nejde o mimomaternicové teh.,ale ukludnil ma,že je to ešte skoro a mám prísť o 2 týž.na kontrolu,no a vtedy tam už bol 4 mm plodik a bola som 6t.t.,takže sa neboj,vajíčko ešte možno nebolo uhniezdené a preto nebolo nič vidieť.No a podľa tvojich výpočtov,by si mala byť cca.3 týž.tehotná.Ale asi si sa pomýlila v tom ďalšom uzv,máš ho až 21.2.nie?
a mňa tiež strašne boleli kríže,čo už teraz trocha ustúpilo.

mirka00
17. feb 2012

@zuzina6 ja som mala presne takéto bolesti a šlo o MT.úprimne ti želám nech to všetko dobre dopadne!!máš tie bolesti najviac večer?

zuzina6
autor
17. feb 2012

Mirka, ano hlavne vecer, cez den skoro vobec, ale ked si lahnem vecer je to dost zle. Po kolkych dnoch ti zistili, ze islo o MT? Mala si aj ine priznaky?

zuzina6
autor
17. feb 2012

@paula80 dakujem za podporu, hej pomylila som sa idem az 21.2. 😉 hlavne sa obavam tych bolesti v oblasti vajecnika, inak by som bola kludnejsia, tak ako pises mozno este bolo skoro aj na ultrazvuk aj vysledky HCG.

paula80
17. feb 2012

@zuzina6 držím palce,aby ti to dobre dopadlo!!

zuzina6
autor
17. feb 2012

@paula80 dakujem 🙂 dám vedieť ako dopadnem budúci týždeň....

zuzina6
autor
21. feb 2012

Ahojte, prave som sa vratila od ineho lekara, lebo moj tento tyzden neordinuje a vyzera to tak, ze sa MT vylucilo, uz bolo vidno 4mm vacok, plod zatial nie. Vraj je este velmi skoro. Takze som sa poucila, ze netreba ist hned 2 dni po vymeskani menstr. k lekarovi, aj ked test mi vysiel pozitivne, pretoze aj hodnoty HCG boli velmi nizke...Takze som sa zbytocne vystresovala aj vdaka tym bolestiam, ale ah tie mi nastastie uz postupne ustupuju. 😀 . Na druhej strane keby to dopadlo opacne bolo by asi dobre hned to vediet 😢.....uz len aby islo vsetko ako ma 😉 Drzim vsetkym palce 😉))))

paula80
21. feb 2012

@zuzina6 to som rada,že to dopadlo dobre a teda asi tak ako som ti písala,že bolo ešte skoro,tak ti držím ďalej palce,nech na ďaľšom uzv už je krásne vidieť srdiečko a ide všetko tak,ako má 🙂

zuzina6
autor
21. feb 2012

@paula80 ďakujem, áno bolo to presne tak ako si písala, našťastie 🙂 Všetko dobre aj tebe.

monikapt
23. feb 2012

@paula80 ahoj,chcem sa ta opytat,ze v kolkom TT si bola na tom sone kde dr nic nevidel? lebo ja som bola tiez 7.2 na sone po pozitivnom teste a dr este nic nevidela,bolo to 3 tyzdne od ovulacie,mohlo byt ze to bolo este skoro nato aby tam nieco videla? brala mi aj krv a ta potvrdila tehotenstvo,ziel neviem aka hodnota bola

paula80
23. feb 2012

@monikapt ja som bola u dr.týždeň po vynechaní menzesu,tak neviem bola som cca.3 týž.tehotná a vtedy nevidel nič a o 2 týž.už videl aj srdiečko to som už bola v 6.t.t. 😉

mirka00
23. feb 2012

@zuzina6 ja som si až teraz všimla že si mi písala.musíš cez "odpovedz" aby mi ukázalo upozornenie.mala som slabé špinenie a zápchu.

monikapt
23. feb 2012

@paula80 dakujem krasne za odpoved 🙂 verim,ze aj ja uvidim v stredu krasne bit srdiecko aj fazulku 🙂 ze len bolo skoro ked som tam bola...

zuzina6
autor
28. feb 2012

@monikapt ja som bola uz 4 dni po vymeskani,čiže asi 18 dni po ovulacii, co bolo velmi skoro, no minuly týždeň to bolo 24 dni, teda cca 3tt po ovulacii a bol vydiet vacok v maternici. Dnes mi robil ultrazvuk a uz bolo vidieť aj plodik, som v 6tt.(od poslednej menstrucie) 🙂

zuzina6
autor
28. feb 2012

@mirka00 áno, vôbec som si nevsimla, že som to nedpovedala priamo tebe, v každom prípade ďakujem za príspevok 🙂

mirka00
28. feb 2012

@zuzina6 som úprimne rada,že to nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂 držte sa.

jituska99
29. mar 2012

Ahojte vsetci.MESKAJU MI KRAMI UZ 3TYZDNE UROBILA SOM SI TEST VYSIEL MI POZITIVNY SLA SOM O TYZDEN NATO K LEKAROVI A TEN VYLUCIL TEHOTENSTVO NECHAPEM TOMU SOM STOHO TAKA SNUTNA TAK SOM SA TESILA...SU TIE TESTY AZ TAK NESPOLAHLIVE?KUPILA SOM SI TEN NAJLEPSI CO MI PORADILI V LEKARNI..STALO SA NIEKOMU TAKE NIECO PODOBNE? :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre