Ako vypočítam tehotenský týždeň?

ivanak149
31. aug 2020

Ahojte, mam otázku. Vo štvrtok idem na sono povedia mi presne, ale nakoľko je do štvrtku ďaleko a ja som zvedavá 🙈
Poslednú MS som mala 22.7, minulý týždeň v stredu mi brali krv nakoľko na, Sone nebolo nič vidieť, potvrdili tehotenstvo a keďže nebolo nič vidieť kazali mi prísť tento štvrtok. Snažili sme sa o dieťatko dva roky chodili sme po testoch, mame za sebou zákroky a podobne preto doktori vedia kedy presne som mala ovulaciu takže to budú vedieť presne vypočítať. Ovu bola 8-9.8.
Takže ako vypočítať ktorý tt som keďže počatie muselo byt 8alebo 9 ale posledná bola 22.7?

pribinak
31. aug 2020

@ivanak149 na internete sú tehotenské kalkulačky

whatever1
31. aug 2020

@ivanak149 podľa poslednej ms si 6ty týždeň. (5+5). Termin porodu 28.4 2021

majamat
31. aug 2020

vacsinou sa vzdy vychadza z cyklu, tkory trva 18dni a ovu je asi v polovici cyklu. neviem ako dlhy mavas cyklus, aj ked je to jedno, no ovu si mala na 18-19den cze oproti klasike tam moze nyt tych 4-5 dnizaostavanie. co ti podla sona v 12tt moze urobit o tyzden menej, lebo babo bude o tyhc par dni mensie. no ale to je malinko a na zaciatku tehu sa vdzy rata tehu podla poslednej ms, cize tak ako ti baby napisali.

majamat
31. aug 2020

ja som mavala kedysi tiez dlhe cykly, aj ked v dobe otehotnenia nie, mala som prave 28dni, ale zrejme to urobila HAK, co som nejaky cas brala. ovu neviem kedy som mala, ale dcera bola vacsinou par dni pozadu a aj som ju prenasala. museli mi porod vyvolavat. zrejme este nebol jej cas.

ivanak149
autor
31. aug 2020

Dôležitú vec som nepovedala, môj cyklus je 32 a viac dní MS mala prísť 23.8

babulka97
31. aug 2020

@ivanak149 skoro presne ako ja 21.7 som mala menzes mala som mať 22.7, a ovulacia 8.8 (robila som si ovulacne trsty) cyklus mam priemer 30,31 posledne mesiace mi to behalo hore dole

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre