Aké ste mali prvé príznaky tehotenstva? 😊

renusko09
15. mar 2019

Ahojte maminy a snažilky 😊 chcem sa vás opýtať aké ste mali prvé príznaky v tehotenstve a kedy vám začali príznaky a čo vám pomohlo k otehotnieniu 😊 troška si zaspomínať na ten krásny čas treba 😊 tak šup píšte vaše príbehy 😊

lucka12399
15. mar 2019

@renusko09 mne pomohlo hlavne to ze som to prestala riesit .. nooo a priznaky boli len bolest v podbrusku a silnejsi vytok 🙂 nic viac .. teraz zacinam 11tt a doteraz som nemala nejake extra priznaky ..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bzzzucka
15. mar 2019

Mňa cca v 6tt začali strašne bolieť kríže až mi bolesť vystrelovala do nôh..v 8tt mi začalo byť zo všetkeho zle, a trvalo to 4 mesiace 😁

lucyluv
15. mar 2019

Mne 2x pomohlo to, že som si povedala "a šak skúsme to" :D psychika robí asi najviac ;) 1x príznaky žiadne, 2x nízky tlak, únava, to trvalo zatiaľ iba týždeň a už som ok, tak uvidíme čo ešte bude 🙂

simiqe
15. mar 2019

Ja som bola stale unavena furt som spala asi prve 3 mesiace, hrozna pichlava bolest v podbrusku a citlive prsia nastastie nevolnosti som nemala cele tehu

jesenna
16. mar 2019

@renusko09 úplne prvotné príznaky boli napnuté a bolestivé prsia, čo začalo tak dva dni pred očakávanou MS, rovnako v tom čase také napnutejšie podbruško, pričom som oboje pripisovala PMS (napriek tomu, že bolestivé prsniky vramci pms som mala naposledy pred dvoma rokmi). V deň očakávanej ms som trochu špinila (porevala som si, že začína MS), no ďalší deň nič, potom ďalší nič, tak som urobila test a bolo to tam úplne jasné 😍 príznaky v ďalších týždňoch občasné pichanie v podbrušku, čo tak po šiestom týždni postupne ustupilo + stále tie prsia (niekedy viac niekedy menej). Tiež som často zimomriva 🙂

lily333
21. mar 2019

@renusko09 Ja to mam celkom aktualne 😊 Pred pozitivnym testom
som nemala vobec ziadne priznaky, praveze som bola presvedcena, ze to zas nevyslo. Myslim si, ze mi pomohol Inofolic, ktory som uzivala asi len dva tyzdne. Odporucila mi ho lekarka.

ariannazara
21. mar 2019

Boleli ma kríze co som pred tým vôbec nikdy nemala 😂 ale aj tak som si nemyslela ze som. Test som si robila keď mi meškali 6 dní a bolo to tam. Príznaky som nemala žiadne nebolo mi ani zle ani nič 😱 našťastie...

majlinnka
23. mar 2019

@lily333 ja som začala užívať a dúfam že tiež pomôže

ivi555
23. mar 2019

meškali mi 6 dní, bola som strašne zadýchaná z minimálnej námahy (+točenie hlavy), potom prišlo špinenie a myslela som si, že už mi prídu a o pár dní vôbec nič, nakoniec biely výtok, pozitívny test.. nikdy som neverila, že budem taká vyťukaná z toho, keď to zistím :D no bol to šok.. teraz ma ten šok kope do rebier 😂😘

evittam
23. mar 2019

@renusko09 Unava. A nepomahali sme si nicim.

danusa63
24. mar 2019

Mne sa strašne prelievali v črevách

misica16
24. mar 2019

Ja som akurát dostala antibiotiká od doktora tak reku pre istotu si urobím test a zistila som, že už mi 2 týždne meškajú 😁 tak reku urobim ten test, ale isto na nom nic nebude a bum 2 ciarky 😁a vobec mi nebolo cudne, ze mam neznesitelnu chut na vifonku, ktorú som asi 2 roky nejedla 😁... A celé tehu čína a štipľavé, pritom som neznášala čínske jedlo 😁 a potom, že z čoho som mala stále kyselinu 😁... Náročné, ale krásne obdobie rada spomínam 😊 teraz je to ešte náročnejšie, no o to krajšie 😍

demonka5
24. mar 2019

Neskutocna unava len by som spaala a spala😀

megan777
24. mar 2019

@veronika4495 ja presne to iste teraz som 25tyzden a 4roky som nemohla otehotniet

simbatko
24. mar 2019

Ahojte.vidíte niečo?Dnes mala prísť MS...a nič..😁

lucka12399
24. mar 2019

@simbatko podla mna je cisto biely .. ms este asi pride ..

lucia389
24. mar 2019

@renusko09 citlivé prsia pri obidvoch😊 druhé tehotenstvo bolo neplánovane, a keď ma zaboleli prsia pri jašení s dcérkou, tak som tušila že budem tehu😍 test to len potvrdil, dve čiarky jak lusk😂 plus intuícia neskutočná pri oboch deťoch...proste som to citila❤️

lilijana
24. mar 2019

Nas priznak tehotenstva bude mat 6 tyzdnov 😉
Ale priznaky ktore mi napovedali ze sa to asi podarilo bolo,ze som dostala krc do nohy(ktore som iba v tehotenstvach mala);pustila sa mi krv z nosa,bolo mi zle od zaludka(ale ani raz som nevracala),citlive prsia a na zapasti sa mi urobili pigmentove skvrny(neskor zmizli)☺😊

katka708
24. mar 2019

Priserna únava. Zaspavala som už o 11 v práci. Prvé čo som urobila keď som prišla o 17 domov bolo že som spala aspoň hodinu a až potom som bola schopná urobiť večeru. A zhoršenie trávenia- nie klasická nevoľnosť ale skôr pocit plnosti a slabého trávenia. To cele počas prvých 2 mesiacov.

A čo nám pomohlo?? Vysadenie HA. Otehotnela som asi na prvú supu.😂

lavender273
24. mar 2019

@renusko09

My sme sa snazili tak priblizne rok. Odradzal ma neuspech tak prestala som to riesit. (Hlavne ze cely zivot sa clovek chrani lebo 'dieta pride skor ako nove topanky' 😂)

Prvy priznak bol ked som si varila rano o 10 zemiaky na kyslo a zbodla som vsetko. Na druhy den na ranajky cesnakove hrianky. Muz na mna pozeral jak na zjavenie. A potom o nejaky tyzden test potvrdil tehotenstvo.

misela103
24. mar 2019

@renusko09 ja som otehotnela z umeleho oplodnenia na 3x dopomohla nam úžasná klinika v čr isli sme tam stym ze nejak bude a hned po prvej konzultacii s uzasnym dr som bola úplne kludna spokojna az som sa tesila kedy to cele zacne moj partner bol v nemom uzasne ze aka som spokojna ze vobec nie som nervozna. A ano naozaj spravi psychika snad 90% z celeho uspechu. Nie je to ziaden blud. A príznaky? Kedze som vedela kedy co ako mi po oplodneni uz asi 7 den ukazal test // sice slabe ale boli tam.... Neviem uz presne v ktorom tyzdni zacali ale mega velka unavana vela veci mi smrdelo ist medzi ludi napr so obchodu bol horor najma ked niektori nepoznaju dezodorant 😏😌 4 mesiace som vracala a mala nevolnosti

comika
24. mar 2019

My sme sa snazili asi 1 rok. Mala som nejaky hormonalny disbalans a dr mi predpisal duphaston a o par tyzdnov som otehotnela. Prvy priznak boli vacsie prsia a zvlastny tlak v brusku. Test som si robila 5 dni pred ocakavanou ms a bol pozitivny. Uplne slabulinka ciarka, ledva viditelna iba pod urcitym uhlom. A na dalsi den uz silnejsia. A potom zacala unava, spanok, zle od kavy, a citlivost na vsetky vone a pachy... okolo 4 mesiaca to prestalo. A zacali rozne chute.. hlavne na sampinony. Nakladane, vyprazane, surove....

tami2014
24. mar 2019

Ja som mala pri oboch detoch priznaky ako pred ms. Neskor nevolnost, tocenie hlavy. Obe sme splodili na prvu supu 🙂

katarinkalilly
24. mar 2019

@lucka12399 prosím ťa,akej farby si mala výtok?

gomisvk
24. mar 2019

@renusko09 mne bolo strasne teplo a zacala som sama od seba vstavat o siestej (to mi vydrzalo len tyzden😂😂😂). Zistila som to na prelome 4./5. Tt

brunettka89
24. mar 2019

Tak to som ešte netušila, že som tehotná, ale zhruba 10 dní po, som sa začala cítiť chorá mala som asi 2 týždne zvýšenú teplotu... A par dni pred MS začala som mať hnedý výtok, ktorý neprestával tak som si spravila test samozrejme biely, počkala som do 30 DC a znovu testovala už bola slabucka ciarka.... Take príznaky ako, že mi bývalo zle začali až cca 7 týždni.

shilla23
24. mar 2019

Ja som bola dva krat tehotna prvy krat som si viac menej nevsimla okrem meskajucej menstruacie.. teraz som hned vedela hoci mi tehotensky test ukazoval negativny vysledok celych 18dni po vynechani.. mala som zahu slabsiu.. to ja som nemavala drzala sa mi teplota okolo 37° a dva dni pp oplodneni som bola cudna nechutila mi kava ani ciga a taka unava... jaasom pokazde otehotnela hned v ten mesiac kedy mu "uslo" po prvom potrate som moc nechcela riskovat dalsie tehotenstvo a 'bolest' ale nelutujem a zajtra mma termin porodu cakam chlapceka 😊🥰❤

lovesista
24. mar 2019

mne horeli lica; nechapala som co mi je mala som teplu tvar a teplotu okolo 37,2 a takto som sa tyzden cudovala, ze ved choro sa necitim.. a az potom mi docvaklo 🙂

katica2011
24. mar 2019

Mne ked 4 dni meskala menstruacia, tak som to uz tušila, nakolko mi chodili presne, max 1 den meskala, parkrat sa mi zatocila hlava a mala som nutkanie na vracanie, takze pre mna to bolo jasne uz vtedy. U nas to bolo uz planovane, len som si nemyslela, ze sa tak rychlo zadari 😂 nakolko sme prerabali dom, tak sme casto ani nestretavali, on bol doma u svojich alebo v praci, ja u mami a predsa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre