Môže zamestnávateľ vyhodiť tehuľku v skúšobnej dobe?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tehotenstva po nástupe do novej práce.

Ak nastúpim do novej práce a zistím, že som otehotnala, môže ma zamestnávateľ vyhodiť v skúšobnej dobe?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že by ste otehotneli v skúšobnej dobe, tak potrebujete tehotenstvo čo najskôr nahlásiť. Zákonník práce umožňuje ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe bez uvedenia dôvodu.

V prípade, že by ste boli tehotná, zamestnávateľ bude musieť ukončiť pracovný pomer písomne s uvedením dôvodu, aby bolo zrejmé, že rozhodnutie o skončení pracovného pomeru nemalo súvislosť s tehotenstvom. Takéto ukončenie pracovného pomeru môže byť vykonané len výnimočne a odôvodnene.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources