Ako zastaviť dráždivý suchý kašeľ?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa s vami poradiť ohľadne priateľovho kašľa, ktorý ma znepokojuje. Prednedávnom sa napil studeného nápoja a začalo ho "podúšať". Hlavne večer a v noci. Poslala som ho k lekárovi, ktorý mu pozrel do hrdla, popočúval ho a povedal mu, že si pravdepodobne "obaril" hrdlo, a že ho má trošku zapálené. Predpísal mu antibiotiká Medoclav a Dithiaden na noc a kázal mu kúpiť si nejaký sirup v lekárni.

Odvtedy prešli už 2 týždne a priateľ stále kašle dráždivým suchým kašľom. Skúsili sme už dva druhy sirupov, pripravila som mu aj cibuľu s medom, no stále to neprechádza. Nič ho nebolí, ani na hrudníku nič necíti, len kašle, hlavne večer, kým zaspí. Má 34 rokov.

Ako zastaviť ten kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak na suchý kašeľ nezabrali sirupy, tak mu jeho lekár môže predpísať Codein, predtým by si však mal pacienta opäť vyšetriť a zhodnotiť nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková