Dá sa môj suchý dusivý kašeľ zastaviť?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

už 6 dní mám neskutočne dusivý kašeľ. Bola som prechladnutá a vyústilo to až do dráždivého kašľa. CRP som mala v norme, žiadny zápal v tele nemám. Doktorka mi predpísala Erdomed, Dithiaden a Fromilid. Zdá sa mi však, že ma dusí ešte viac.

Mám stále pocit škrabania v hrdle a potrebu kašlať. Bolí ma z toho hlava a už aj rebrá. Doktorka ma však vyšetrila tak, že ma vôbec nepočúvala, iba mi dala lieky.

Dá sa nejako môj suchý dusivý kašeľ zastaviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na suchý dráždivý kašeľ by som doporučila iné lieky. Erdomed je liek, ktorý podporuje vykašliavanie hlienov, preto ak máte suchý kašeľ, tak Erdomed Vás môže dráždiť ešte viac.

Pri suchom dráždivom kašli sú dostupné lieky na recept ako napr. Codein, Trifed. Z voľnoredajných produktov Stoptussin, Paxeladine sirup.

Sú aj ďalšie preparáty, ale to by som Vás musela vyšetriť a podľa toho určiť liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková