Aké vitamíny sa majú užívať pred a po medical/social freezing metóde?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Aké vitamíny sa majú užívať pred a po medical/social freezing metóde?

Dá sa urobiť hormonálny profil a z toho sa aj zistí, aké vitamíny sú potrebné?

Ďakujem

Dobrý deň,

medical/social freezing sú metódy, kedy žena plánuje v budúcnosti tehotenstvo ale momentálne z nejakého dôvodu nemôže otehotnieť. Preto si po stimulácii ovulácie zamrazí vajíčka. Dôvody sú napríklad stúpajúci vek ženy a ak nemá vhodného partnera na otehotnenie. Ďalším dôvodom sú onkologické ochorenia, endometrióza a mnohé iné. Odobraté vajíčka sa neoplodňujú a mrazia sa do budúcnosti. Pri tomto zákroku je vhodný bežný režim a bežný multivitamín vhodný pre plánovanie tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič