Dosiahne pacientka so stredne ťažkým prolapsom maternice zlepšenie iba cvikmi?

Zodpovedané
25. apr 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Máte skúsenosť s tým, že by pacientka so stredne ťažkým prolapsom maternice dosiahla zlepšenie cvikmi?

V akých prípadoch sa odporúča operácia a v akých zavedenie pesaru?

Lekár mi možnosť pesaru vôbec nespomenul, len som to našla v článkoch na internete.

Ďakujem

Dobrý deň,

cvičenie dokáže pomôcť, ale má svoje hranice. Pri úplnom prolapse maternice je dôležité samotné štádium.

Ak nie ste funkčne obmedzovaná, dala by som šancu cvičeniu a vaginálnym pomôckam.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk