Ako liečiť modriny, ktoré mi vznikli pri cvičení s SM lanami?

Zodpovedané
21. feb 2024

Dobrý deň,

začala som chodiť na fyzioterapiu a cvičím s SM lanami, ale keďže mi tie laná tlačia na ruky (bicepsy) pri niektorých cvikoch robia sa mi modriny.

Je to v poriadku?

Ako tieto modriny, ktoré vznikli pod tlakom, mám liečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri technikách s lanom modriny nemajú dôvod vznikať. Ak vznikajú, buď zle cvičíte, alebo lano máte extrémne napnuté. S lanom sa necvičí ako s expanderom.

Na modriny odporúčam použiť heparoid, skontrolujte si zloženie pre prípad alergickej reakcie.

Ak budú modriny pretrvávať aj po opravení techniky a odporovej sily lana, odporúčam navštíviť cievnu kliniku.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk