Má prolaps maternice vplyv na plodnosť?

Zodpovedané
3. apr 2023

Dobrý deň,

mám 30 rokov a prolaps maternice.

Som naďalej plodná?

Môžem mať pri prolapse ešte dieťa, alebo je naša budúcnosť iba asistovaná reprodukcia?

Pomôže mi operácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

prolaps maternice nemá vplyv na plodnosť a ani na priebeh tehotnosti. Prolaps sa dá operovať. Vzhľadom k tomu, že ešte plánujete byť tehotná, tak túto operáciu má zmysel vykonať až po tejto tehotnosti. Tehotenstvo zhoršuje anatomické pomery malej panvy.

Pokiaľ by sa Vám nedarilo s otehotnením v krátkej dobe, s dôverou sa obráťte na jedno z našich centier. Radi Vám pomôžeme.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19