Ako pomôcť 9-ročnej dcére, ktorá odmieta jedlo?

Zodpovedané
4. okt 2023

Dobrý deň,

už cca pol roka bojujem s 9-ročnou dcérou, ktorá odmieta jedlo. Aktuálne má 128 cm a 21,7 kg. Je závislá na ockovi a ku mne ani chodiť nechce. Chodím s ňou k psychologičke, ale nepomáha to. Chcela som nech ju hospitalizuujú, no ex s tým nesúhlasí. Keď ide s ňou na kontrolu, tak on klame ohľadom jedla. Ja som už zúfalá.

Ako jej pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je oveľa komplexnejší problém na takúto stručnú odpoveď. Zdravotný stav aj ohľadom výživy by mal zhodnotiť pediater a následne ak on odporučí hospitalizáciu. Je potrebné to riešiť.

Pochopila som, že žijete s otcom dieťaťa od seba. Ak sa Vám zdá, že nebude reflektovať na odporúčanie lekára a nedokážete si to spolu vykomunikovať, treba kontaktovať ÚPSVaR a kolíznu opatrovníčku a komunikovať cez nich.

Nemám však pocit, že váha je k pomere výšky nevhodná. Nie som však lekár - riešte to najskôr cez neho. Čo sa týka samotného odporu k jedlu, môže zrkadliť prežívanie dieťaťa. Treba to riešiť s odborníčkou, ktorú navštevujete - spoločne aj s otcom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”