3,5-ročný syn sa v škôlke nechce hrať s deťmi a ani jesť. Ako mu máme vysvetliť, že v škôlke je dobre?

Zodpovedané
13. okt 2023

Dobrý deň,

náš 3,5-ročný syn sa v škôlke vôbec nechce hrať s deťmi a jesť. Z mesiaca bol 2 týždne chorý. Tento týždeň sa prestal pýtať cikať, tak ho musela učiteľka nasilu odviesť na wc, aby sa znova nepocikal.

Čo máme robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

adaptačný proces je u malých detí rôzne dlhý, Váš syn potrebuje čas. Dieťaťu v škôlke v prvom období nie je dobre - je to skôr výnimočné, netreba ho teda presviedčať o opaku.

Buďte trpezlivá. Snažte sa vyhnúť, aby vnímal Vašu úzkosť. Motivujte ho pozitívnymi vecami v MŠ, hovorte aj o jej nevyhnutnosti a po škôlke mu venujte intenzívny čas.

Ak bol z mesiaca 2 týždne chorý, je to veľmi krátka doba na adaptáciu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Jana Vranková
www.magneb6.sk

“Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu nervového systému.”