3 ročný syn nechce jesť

eevkaa
20. júl 2012

Moj 3 ročny syn vobec nechce jest,uz neviem,co mam robit,niekedy mi je az do placu......do 1 a pol roka spapal vsetko uplne,a od vtedy z nicoho nic prestal jest.....ziadne polievky,maso.vobec,ani zelenina ani ovocie....jeho jedalny listok je rohliky so syrom,rybie prsty,jogurty,kakavko-rano vecer,a to je asi vsetko.....o 2 tyzdne bude mat 3 roky,ma 19 kil......prosim vás,ma niekto este takyto problem? uz neviem,co mam vymysliet aby papal......

monyccka
20. júl 2012

Podla toho, co pises, ma vahu dost vysoku(nemyslim privelmi ale na tri roky je to spokopoho vaha) , teda prijem ma vacsi ako vydaj. mozno postaci urobit z kakavka mlieko, vyradit cukor zo stravy (jogurt ak tak nesladeny), zabudnut na rybie prsty a podobne superjedla a na obed ponuknut len normalne jedlo. Nezje? Nevadi. Dobru nocku. Na veceru to iste. Davku mliecka nezvysovat, ani pocet rohlikov. Nenahradzat jedlo inym jedlom. Nechces? Nejedz.
Deticky su priebercive a vybite ;) Ak ma rad rozky a dostane ich ako nahradu, ned nezje polievku, nebude ju jest nikdy. Pevne nervy prajem.

martinka1981
20. júl 2012

@eevkaa presne tak ,nepojeda potom pomedzi jedla ešte niečo sladke?
Moja je tak isto,stale vypytuje sladke a obed potom možem jesť ja! Tak som obmedzila sladkosti pred obedom a pomohlo.Vlastne celkovo som jej obmedzila sladke.tak isto biele pečivo je nič moc.
A tiež zostala priberčiva a ako papala pekne všetko tak teraz vymyšla a napr,nechce špenat ,hrašok a čo je zelene 😀 😝
a ja sa s nou neparam,nechceš jesť? neva,budeš hladna. Však sa naje,od hladu neumrie neboj 😉
moja mala 3r v maji a ma okolo 16kg.

eevkaa
autor
20. júl 2012

@monyccka tak na tu vahu,nemyslimsi ze by bol baculaty,vyzera tak akurat,vysku ma presne 100 cm.....skusala som uz vsetko mozne.nechala som ho aj hladovat,citala som na nete,ze sa to tak robi,ze im netreba dat nic,a ked budu hladne,sa najedia....ale nic nepomohlo,rybie file,mu spravim fakt raz za cas,ked je hladny,otvori si skrinu,vyberie rozok a hotovo,to fakt mam vsetko skryt? och boze na nervy! a to je tu onedlho druhe babo,tak budem mat co robit,

dievcinka
20. júl 2012

@eevkaa Ahoj. Môj syn bude mať za týždeň tri roky a váži 12kg. Tiež by dokázal prežíť na rožkoch s maslom 🙂 Ale má odjakživa pravidelný režim v jedle...ak nezje to čo mu dám napr. na obed alebo na večeru, určite nedostane nič ako náhradu. zvykli sme si na to a funguje to. Sladkosti má len naozaj výnimočne a to len vtedy,ak zje normálne jedlo. Viem,že je to niekedy na nervy, ale v tomto veku sú deti strašne prešpekulované a bojujú čo sa dá..... 😀 Takže Ti poradím len VYDRŽAŤ 😉

eevkaa
autor
20. júl 2012

@dievcinka jooj tak prespekulovane urcite su,ja mu sladkosti velmi nedavam,to len stari rodicia,samozrejme ked pridu,raz cas......no uvidime,nejako to budem musiet zvladnut,aj ke dje to fakt na nervy niekedy 🙂

bonaquaba
21. júl 2012

@eevkaa ja mam ten isty problem s najmladsou do jedneho roku jedla uplne vsetko az sa prejedala 🙂 a potom sa jej zacali prerezavat zuby a odvtedy ab 🙂 solutne nic do nej varene nedam, zje akurat ovocie zeleninu tak si vravim,ze to jej asi staci, rozky chlieb to ona vobec, kase, ryzu emiaky maso nic obcas zje polievku, ale to tak ,ze sa posadi za stol a po prvej lyzicke, ze ona nechce, tak ja idem za nou do izby a ona sa tam hra a pocas hry jej davam lyzicky a niekedy sa nam podari zjest polievku a niekedy nic nezje,ale potom sa mi zda taka unavena a malatna, ked nic neje a sladkosti tak to by jedla na mraky, lebo dvaja starsi, ked zacnu jest tak aj ona, takze u nas som prestala kupovat sladkoosti a miesto toho kupujem ovocie,to je dost sladke
ale tiez som na nervy, ze nic nezje, ved potom neviem z coho to dieta berie ziviny, lebo ked uz nezje maso ok,ale aspon tie zemiaky a ryzu by mohla zjest