Od narodenia syna som v jednom kolobehu. Ako sa mám začať znovu smiať?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

od narodenia nášho 3-ročného syna mám pocit, že som v jednom kolobehu. Všetko okolo domácnosti je len na mne a skoro všetko okolo malého je len na mne. Všetko som obetovala, všetok čas trávim doma s malým a niekedy nemám ani minútu času, aby som si odbehla na wc.

Už nemám silu a ani energiu, dobrú náladu som nemala ani nepamätám. Ráno vstávam nevyspatá, často plačem. Snažím sa však, premáham sa kvôli malému.

Ako mám získať znovu chuť do života?

Ako sa mám začať znovu smiať?

Čo mám robiť, aby bol svet krajší?

U manžela oporu veľmi nemám, jeho to netrápi a ignoruje to. Myslí, si že preháňam.

Ďakujem

Dobrý deň,

tri roky je dosť dlhá doba, a preto sa už nezhody ohľadom režimu Vašej domácnosti prenášajú do poruchy spánku a do emočnej oblasti.

Bude vhodné ak spolu s manželom navštívite psychológa a vo Vašom prípade aj psychiatra. On bude riešiť plačlivosť a poruchu spánku, čo sú symptómy úzkostno - depresívnej poruchy.

Psychiater po vyšetrení zváži psychoterapeutické vedenie alebo antidepresíva. Ale návštevu určite neodkladajte, pretože stav sa bude zhoršovať.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič