Ako sa mám správať ku švagrine, ktorej dnes diagnostikovali zhubný nádor na prsníku?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

mojej švagrine dnes diagnostikovali zhubný nádor na prsníku. Sme si blízke, celý deň len plačem.

Ako sa mám s ňou rozprávať?

Ona sa snaží tváriť, že je v pohode. V telefóne som počula, že plače. Nechcem ju do ničoho nútiť. Hovorí, že si to vysporiada v hlave a bude dobre. Vraj nemá moc na výber.

Je to dobré, keď to v sebe drží?

Mám za ňou chodiť, nech sa so mnou rozpráva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak švagrine diagnostikovali nádor a psychicky to nezvláda, mala by navštíviť ambulanciu psychiatra. V každom onkologickom ústave majú vlastného psychiatra.

Ak sa dá, skúste sa ňou o tom porozprávať. Prípadne jej dohodnite termín návštevy psychiatra. Resp. môžete ísť s ňou do ambulancie.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič