Ako sa mám správať k partnerovi, ktorý je „mamičkár"?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

môj partner je „mamičkár".

Ako mám pristupovať k takémuto partnerovi?

Ako sa mám k nemu správať?

Ako si ho k sebe pripútam?

Ďakujem

Dobrý deň,

byť partnerkou mamičkára je riešenie problémov na roky. Situácia sa nezmení za týždne a ani mesiace. Odporúčam trpezlivosť.

Nepopisujete konkrétne situácie, ale tie bývajú vždy rovnaké. Je dôležité partnera chváliť skôr ako ho pochváli jeho matka. A to aj za maličkosti a vždy pred jeho matkou. Varte iné jedlá ako varila jeho matka s tým, že je to zdravšie, chutnejšie, ľahšie.

Konfliktné situácie ako "moja mama to robí lepšie" nekomentujte, prehliadajte. Skúste častejšie chodiť na dovolenky a výlety.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič