Ako presvedčiť mamičkára, aby začal mať zodpovednosť za svoju rodinu?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho muža, ktorý je závislý na svojom rodičovi.

Ako presvedčiť muža - mamičkára, aby nebol závislý na rodičovi, ale začal mať zodpovednosť za svoju rodinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby mal mamičkár zodpovednosť za svoju rodinu je dôležité, aby sa postupne zapájal do domácich prác. Môžete ho aj pochváliť pred svokrovcami.

Snažte sa zmeniť jedálny lístok za svoj vlastný s tým, že je zdravší a chutnejší. Snažte sa redukovať návštevy svokrovcov, sviatočné obedy u svokrovcov. Viac cestujte, aby ste boli spolu. Ak sa dá, tak na celý víkend, aby sa viac staral o deti a naučil sa pomáhať aj vám.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič