Ako prehovoriť mužovi do duše, aby sa rozhodoval sám a nie podľa svojich rodičov?

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

trápi ma, že manžel je veľmi nerozhodný a počúva len rady svojich rodičov.

Ako prehovoriť mužovi do duše, aby sa konečne rozhodoval sám a nielen podľa toho, čo mu nadiktujú rodičia?

Ďakujem

Dobrý deň,

je dôležité opakovane prízvukovať manželovi, že žijete spolu v jednej domácnosti a svoje problémy by ste mali riešiť sami a spoločne.

Manželstvo je zväzok dvoch ľudí a nie troch či štyroch. Skúste sa porozprávať aj s rodičmi manžela, že by ste si radi svoje problémy riešili sami. S manželom sa dohodnite na určitých pravidlách ohľadne svokrovcov. Mali by rešpektovať Váš čas a súkromie a skúste obmedziť návštevy svokrovcov, odmietajte úlohu sekundanta v názoroch a rozhodovaní.

Skúste častejšie chodiť na dovolenky a výlety, kde sa budete baviť aj o tom, že Vám vadí zasahovanie jeho rodičov do Vášho súkromia.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič