Ako nemyslieť na to, že môžem opäť prísť o bábätko?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

čakala som moje prvé vytúžené bábätko, ale vo vyššom štádiu tehotenstva som o neho prišla. Dlhé mesiace som sa z toho nemohla spamätať. Nedávno som zistila, že som tehotná. Moju veľkú radosť však strieda obrovský strach.

Ako s tým bojovať?

Som veľmi vystresovaná a bojím sa, aby sa to nezopakovalo. Neviem na nič iné myslieť.

Ako sa mám ukľudniť a zachovať pokoj?

Ďakujem

Dobrý večer,
ak pociťujete v tehotenstve stres a nervozitu, bude vhodné ak navštívite psychiatra a navrhoval by som aj malé dávky liekov na ukľudnenie, ktoré sa dávajú v tehotenstve a sú neškodné. Určite to bude prínos pre Vašu psychiku a znižuje sa aj riziko spontánneho potratu.
Palkovič

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič