Aké sú príznaky ADHD u dospelého?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

mám niekoľko otázok ohľadom prejavov ADHD u dospelých.

Aké sú príznaky ADHD u dospelej ženy?

Dá sa to ešte v dospelosti diagnostikovať?

Aké ochorenia môžu byť podobné ADHD?

Je senzorická precitlivenosť tiež príznak ADHD?

Ďakujem

Dobrý deň,

ADHD je diagnóza detského veku, ale prejavuje sa aj v dospelosti. Hlavné príznaky sú zvýšená aktivita a porucha koncentrácie.

Problém je že zdravotné poisťovne nepreplácajú liečbu v dospelosti. Treba navštíviť psychiatra a potvrdiť alebo vyvrátiť diagnózu. Dá sa to aj v dospelosti na základe testov a anamnézy. Liečba je úspešná len podávaním liekov pod dohľadom psychiatra. Ak sú prítomné nejaké príznaky odporúčam návštevu psychiatra a zistiť diagnózu a následne liečbu.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič