Prečo ma stále bolí iná časť chrbtice?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

som na materskej, veľakrát dvíham 2-ročného synčeka. Každý deň ma bolí iná časť chrbtice. Začalo sa to ramenom. Už som nevedela dvíhať ruku, tak som išla k ortopédovi. Dal mi Aflamil na 2 týždne a bolo lepšie.

Momentálne, keď rameno zatlačím dozadu, puká a uľaví sa. Ale čo má strašne boli je drieková časť. Každý deň na inom mieste - raz v strede, raz okolo kstrče, ďalší deň vyžaruje bolesť do 1 nohy, potom 2 dni nič. Následne dookola to isté.

Viete mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Váš chrbát dostáva zabrať čo je najmä s malými detičkami bežné. Avšak práve v tomto období, kedy sa zvýši záťaž na telo je dôležité mať chrbát dostatočne odolný.

A odolnosť chrbta sa získava kombináciou spevňovania a uvoľňovania.

Vyžarovanie bolesti je spojené s nervami v chrbte. Tuhosť a napätie v danej oblasti dráždi nervy, preto Vám vyžaruje bolesť po dráhach nervov smerom do nôh.

Vyskúšajte si ľahnúť na chrbát na karimatku a pokrčené nohy vyložiť na taburetku. Uvoľnite sa a položte cca 15 minút. Malo by sa Vám uľaviť.

Pokiaľ však chcete trvalé zmeny a odstránenie príčiny bolesti, bude to trošku komplexnejší proces.

Kľudne mi môžete napísať mail, resp. zatelefonovať. Rád Vám dám konzultáciu, ktorá Vám pomôže detailnejšie.

S pozdravom

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”