Existujú jednoduché cviky na rozhýbanie tela?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

mám 40 rokov, nikdy som aktívne nešportovala a ani necvičila. Som celý život veľmi chudá. Pracovala som a pracujem väčšinou v administratíve, čiže hlavne za PC. Posledný rok pociťujem bolesti kĺbov. Resp. neviem či sú to kĺby alebo okolie svalov a šliach. Bolesť cítim hlavne na pravej strane - v kolene, bedrovom kĺbe a lakti. Cítim to aj vľavo, ale je to menej intenzívne. Aj v spánku pociťujem v týchto oblastiach akési pichanie. Samozrejme, v sedavom zamestnaní trpí aj krčná chrbtica a kríže. Lakeť ma bolí vždy hlavne po fyzickej námahe. Napríklad vtedy, keď nesiem ťažší nákup, alebo zdvihnem ťažšie krabice v práci. Absolvovala som vyšetrenie na reumatológii kvôli boľavým a opuchnutým zhrubnutým kĺbom na rukách. Výsledky mám v norme, čiže reumu nemám. Celkovo mám však slabú fyzickú kondíciu. Nevládzem ani dlhšie chodiť. Je načase s tým niečo robiť, len neviem ako začať.

Pomohlo by plávanie na rozhýbanie tela?

Poradíte mi nejaké jednoduché cviky, s ktorými začať?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne rozumiem Vašej situácií a zaslúžite si pochvalu za to, že ste spravili rozhodnutie zvýšiť svoju kondíciu a posilniť telo. Najťažšie je začať a preto je skvelé, že ste už to najťažšie zvládli. Teším sa!

Rád Vám pomôžem poradiť ako začať. Obávam sa však, že čistým opisom cvikov v tejto odpovede sa nám to nepodarí. Spôsoby akými začať je totižto obrovské množstvo.

Správne ste však vypichli plávanie. To by mohla byť skvelá voľba na rozhýbannie a posilnenie tela. Len do toho.

Zároveň si môžeme rozobrať konkrétnejšie postupy ako začať telefonicky. Je to určite na dlhšie, takže ak budete mať otázky kľudne mi zavolajte a nezáväzne sa môžeme porozprávať. Rád poradím.

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”