Môže mi pseudokyfotické zakrivenie krčnej chrbtice spôsobovať bolesť ľavej ruky?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

od prednej strany klúčnej kosti cez rameno až do bicepsu cítim bolesť ľavej ruky. S touto bolesťou už bojujem vyše 2 rokov. Mám za sebou 2 operácie ramena, calcifikát burzektómiu reoperácia tiež. MRI ukázala poškodenu sľachy. Nakoniec ju nerobili, len odstránili zrasty. Reoperácia po 10 mesiacoch.

Vyjadrenie ortopéda bolo, že všetko v poriadku. Neurologička sa tiež vyjadrila, že platničky sú ok bez útlaku na nervy. To zakrivenie neriešila, no ja mám bolesť ruky stále.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pseudokyfotické zakrivenie chrbtice nespôsobuje Vami uvedené ťažkosti. Príčina bude najskôr ortopedická.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková