Čo pomáha pri brušnej diastáze u malých detí?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

mám 3,5-ročného syna, ktorý má od čias bábätka diastázu. Od 6. týždňa som s ním chodila pravidelne k fyzioterapeutke, aby bolo všetko v poriadku, aby z neho vyrástol zdravý človek. Nepodarilo sa.

Odkedy som diastázu spozorovala, fyzioterapeutka aj pediatrička mi vraveli, že sa to napraví samé. Pred rokom som navštívila inú. Tejpovali sme, cvičili. Mala som pocit, že sa to zlepšuje. Syn mal aj miernu pupočnú herniu, tá sa po tejpovaní napravila. Diastázu má však stále. Je viditeľná vtedy, keď leží na chrbte a zdvihne nohy. Predpokladám, že kvôli slabým brušným svalom mu aj padajú členky, kolienka má do X.

Cvičiť sa s ním snažím pravidelne, ale dlho ho to nebaví.

Mám začať opäť tejpovat?

Koho s ním ešte navštíviť, nech nám pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že sa trápite s riešením diastázy už tak dlho.

Tejpovanie samotné nemusí efektívne pomôcť.

Moja rada je navštíviť buď kvalitného pohybového špecialistu. Alebo fyzioterapeuti, za ktorých sa viem zaručiť sú Csaba Csolti v klinike Aura Medica alebo Peter Bondra.

Títo ľudia Vám zaručene pomôžu diastázu Vášho syna vyriešiť.

V prípade, že by ste chceli konzultovať veci priamo so mnou, kľudne ma kontaktujte telefonicky.

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”