Aký môže byť dôvod tŕpnutia rúk a nôh u 7-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

mám 7-ročného syna, ktorý sa posledných pár týždňov sťažuje na tŕpnutie nôh i rúk a na mravčenie. Držanie tela má dobré, je aktívny a športuje.

Aký môže byť dôvod tŕpnutia?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu otázku je jednoduchá odpoveď. Tŕpnutie vo všeobecnosti je spôsobené poškodením alebo pricviknutím nervov. Vzhľadom na vek Vášho synčeka je veľká pravdepodobnosť, že nervy budú stlačené/pricviknuté.

Rád by som sa pozrel na Vášho chlapca a pomohol Vám tŕpnutie vyriešiť.

Oskar Fatul
pohybový špecialista
www.fatul.sk
+421 911 675 401
mail: oskar@fatul.sk
“Liečenie vlastným pohybom”