Môže byť bolesť v bruchu spôsobená chrbticou?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

už nejaký čas má trápi bolesť v oblasti pupka na pravej strane. Ide o bodavú bolesť a sústreďuje sa do jedného bodu. Bolesť netrvá stále, objavuje sa nepravidelne. Pretrváva v sede aj v ľahu.

Po prvýkrát sa objavila po pôrode pred dvoma rokmi. Pred rokmi mi obvodná lekárka po RTG povedala, že mám asymetricky vychýlenú pravú stranu chrbtice, ale viac to neriešila. Vtedy som však takýto problém nepociťovala. Nedávno som absolvovala sono brucha bez nálezu a chirurg vizuálne vylúčil herniu.

Taktiež vyšetrenie obličiek bolo negatívne. O mesiac má čaká gynekologická prehliadka.

Je možné, že by bolesť mohla byť spôsobená chrbticou či nervami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z tohto popisu je veľmi ťažké usúdiť, či ide o chrbticu. Určite by sme skúsili ešte ostatné vyšetrenia a neskôr aj rehabilitáciu.

No bolesť brucha pravdepodobne nebude súvisieť s pohybovým aparátom. Je potrebné najprv absolvovať iné vyšetrenia.

Ďakujem

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk