Čo mi pomôže na bolesť chrbtice?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

už 2 - 3 týždne mám bolesť chrbtice medzi lopatkami. Tá mi niekedy strieľa na všetky stany a mám pocit ako keby mi niečo ležalo na chrbte, alebo ako keby som nosila batoh.

Niekedy mám pocit ako keby som išla dopadnúť, keď ma pichne pri pohybe. Predtým som bola chorá a brala som ATB, lebo som bola zahlienená.

Celkovo pociťujem dlhšiu dobu stres. Obvodná lekárka ma poslala na RTG chrbtice, ale ten je negatívny. Dala mi Flector rapid od bolesti, ale to moc nepomáha.

Na aké vyšetrenie by ma ešte mohla poslať?

Čo to podľa vás môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohla by Vás poslať ešte na vyšetrenie a konzultáciu k neurológovi a rehabilitačnému lekárovi.

Je pravdepodobné, že tam pôjde o preťaženie alebo zmeny v chrbtici, resp. v oblasti lopatiek.

Možno tam bude stačiť pár jednoduchých cvikov na mobilizáciu a spevnenie lopatiek a chrbta, ktoré problém vyriešia.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk