Ako mi pomôžu rehabilitácie, keď mám jeden driekový stavec navyše?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

dlhšiu dobu ma pobolievajú kríže. Včera som bola u neurológa a na RTG krížov a chrbtice.

Lekár povedal, že mám o jeden driekový stavec navyše. Mám zapálené kríže a užívam na to lieky. Lekár odporučil rehabilitácie.

Ako mi pomôžu rehabilitácie, keď mám jeden driekový stavec navyše?

Hrozí mi časom operácia?

Ako prebieha taká rehabilitácia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

jeden driekový stavec je úplne v poriadku. Čo sa týka zapálených krížov, tam to môže byť kľudne z preťaženia, poprípade z prechladnutia a podobne. Rehabilitácie je vhodná pre utlmenie zápalu a pomáha k liečeniu.

Z rehabilitácie je vhodné využiť najskôr elektroliečbu. Viď tu, ako pomáha: https://rehabklinik.sk/sluzby/fyzikalna-terapia/

Pre detailnejšie vysvetlenie, ako rehabilitácia prebieha, si môžete pozrieť na našom promo videu tu:

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk