Som v 25. týždni a ešte necítim pohyby. Mám ešte počkať, alebo ísť na pohotovosť?

Zodpovedané
21. júl 2020

Dobrý deň,

som v 25. týždni a ešte necítim pohyby. Placentu mám vpredu. Na minulej poradni bolo všetko v poriadku, ďalšiu mám o dva týždne.

Mám ešte počkať, alebo ísť na pohotovosť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

cítenie pohybov u prvorodičky býva okolo 20. - 22. týždňa. Ale placenta vpredu to môže trocha tlmiť. Ak bolo všetko ok na poradni a boli ste vtedy 23. týždni, zrejme bude aj teraz.

Skúste si večer úplne kľudne ľahnúť, všímajte svoje telo. Väčšinou sú prvé pohyby iba ako jemne bublinky.

Ak nič necítite a ste nervózna, choďte na kontrolu k svojmu lekárovi. Na pohotovosť nemusíte.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea