Ako riešiť problémové správanie prváka v škole?

Zodpovedané
13. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho prváka, ktorý sa síce dobre učí, ale nerešpektuje pani učiteľku.

Vyrušuje cez hodinu, nerobí co má. Keď príde domov, tak má všetko urobené. Učiteľka sa pred deťmi sťažovala a povedala, že nezoberie syna na plavecký a asi ani na výlet. Povedala, že si nebude kaziť deň. Toto sa ma dotklo. A tak som bola za riaditeľkou. Nakoľko jemu nič nepovedala len deťom kým ešte nebol v škole.

V ten deň udrel spolužiaka do ruky. Má ju zlomenú. Bol to povedať a učiteľka si zavolala pani zástupkyňu. Syn bol ticho. Doma povedal, že to bolo nechtiac. A nejde na plavecký.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite otvorenú komunikáciu, podporu syna. Prístup učiteľky, nebol veľmi korektný, syn sa asi cítil veľmi nepríjemne.

Veľa sa rozprávať, pátrať po emócií a potrebe, ktorá bola za jeho správaním. Lebo správanie je to čo vidíme na povrchu, ale za tým sú hlbšie príčiny.

Určite by bolo dobre pýtať sa v škole, rozprávať sa s učiteľkami. Ak majú, skúste spoluprácu so školskou psychologičkou. Zdá sa, že syn sa nudí, ale môže byť za tým aj niečo iné.

Doma treba vytvárať synovi atmosféru prijatia. Aby nenadobudol pocit, že aj v škole aj doma je "ten zlý".

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com