Mám dobre vypočítaný termín pôrodu a týždeň tehotenstva?

Zodpovedané
14. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Posledný menzes po kyrete som mala 3. augusta, ale krvácala som úplne slabučko a to len pár hodín.

23. októbra som bola na sono, vtedy som bola v 12. týždni + 1 deň. Termin vypočítaný na 6. mája. Podľa aplikácie v mobile by som mala byť v 14. týždni + 4 dni. Pociťujem občasné pichanie v podbrušku a aj bolesť v oblasti podbruška a bokov.

Je to normálne?

Je normálny výtok bielej farby?

Je to podobné ako pri mykóze, ale nemám žiadne svrbenie ani pálenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

stanovený termín pôrodu podľa ultrazvuku v 12. týždni je najpresnejší. Ovulácia i vzhľadom ku kyretáži mohla byt inokedy ako presne v polovici cyklu.

Výtok v tehotenstve je bežný. Pokiaľ nemáte pálenie a svrbenie, tak ide o bežnú súčasť tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com