Ako by bola vypočítaná výška PN?

Zodpovedané
19. dec 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o mojej situácii.

Ak pracovný pomer skončil v auguste 2023, zamestnanie na danom mieste trvalo od roku 2014 a od augusta 2023 začala nezamestnanosť a poberanie dávky v nezamestnanosti, ako by bola vypočítaná výška PN, pár dní po nástupe do novej práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste v rozhodujúcom období nemali v novom zamestnaní ešte vymeriavací základ, denný vymeriavací základ sa určí vo výške, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná PN. Tento VZ by riešil iba nový zamestnávateľ a z neho by sa vypočítala PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka