Je vhodné užívať Lomexin, keď mám silné pálenie a svrbenie?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pár dní ma páli v intímnej oblastí. Pociťujem svrbenie a mám slabý tvarohový výtok. Doktorka mi predpísala Lomexin na dva dni. Po užití prvej kapsule som sa v noci zobudila na neskutočné pálenie a svrbenie.

Mám užiť aj druhú tabletku?

Je niečo iné, čo mi môžete odporučiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

doporučené dávkovanie je 1 vaginálna kapsula jednorázovo. Ak symptómy pretrvávajú, druhú dávku možno aplikovať až po 3 dňoch.

Ako výrobca uvádza:
“ Počas prechodnej doby môže nastať pálenie alebo slabé sčervenanie v mieste podania. Tieto príznaky však väčšinou rýchle vymiznú.”

V prípade pretrvávania ťažkostí, si môžete aplikovať ďalšiu tabletu podľa doporučení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník