Ako dlho môže pretrvávať silná bolesť a nehybnosť prstov po operácií zápästia?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

moja 52-ročná mama má 12 dní od operácie zápästia a stále ju to dosť bolí. Má tam 6 šróbov a nejakú doštičku. Bolí ju to hlavne pri pohybe a pokuse pokrčenia prstov. Palec vôbec neohne. Kontrolu a vyťahovanie stehov má o 6 dní. Medzičasom volala na ortopédiu, ale vraj na ňu nemajú čas. Myslím si, že ju ako pooperačného pacienta mali zobrať prednostne.

Ako dlho môže pretrvávať silná bolesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zákrok je naozaj veľmi čerstvý a zjavne to bola veľmi náročná operácia. Dĺžka pretrvávania bolesti je veľmi individuálna.

Odporúčam Vám návštevu fyzioterapeuta, ktorý Vám presne poradí ako postupovať a šetrne cvičiť tak, aby sa ruka dostatočne rozhýbala. Pooperačný pacient by mal mať kontrolu u svojho lekára.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk